W meczu dwóch Weronik, Falkowska pokonała Ewald w Monastyrze

Weronika Falkowska pokonała w I rundzie turnieju w Monastyrze młodszą koleżankę Weronikę Ewald. Fot. Michał Stawowiak/LOTTO SuperLIGA

Do ciekawego „polskiego” meczu doszło w środę w I rundzie (1/16 finału) turnieju ITF W15 w Monastyrze w Tunezji. Weronika Ewald (1179. WTA, GAT Gdańsk), która gra dopiero pierwszy turniej jako zawodniczka klasyfikowana w rankingu WTA, zmierzyła się z Weroniką Falkowską (249. WTA, Górnik Bytom), która do Tunezji udała się prosto z Andory, gdzie w deblu zdobyła pierwszy w karierze tytuł w challengerze WTA, a dzięki dobremu występowi w grze pojedynczej powróciła do TOP 250 rankingu światowego wyrównując swoją życiówkę. Mecz był zacięty i znacznie bardziej wyrównany niż wskazywałby sam wynik 6:3, 6:3 dla bardziej doświadczanej Weroniki Falkowskiej.

W secie otwarcia kluczowe przełamanie zdobyła w gemie piątym na 3:2 dla bardziej doświadczonej Falkowskiej. Młodsza, 16-letnia Ewald od razu mogła odrobić straty, miała bowiem break-pointa na 3:3 mogła również zdobyć przełamanie powrotne na także na 4:4, lecz nie wykorzystała szans. Tenisistka GAT Gdańsk miała też szanse zdobycia gema na 4:5, ale raz jeszcze straciła serwis przegrywając seta otwarcia 3:6.

Weronika Ewald.
Weronika Ewald.

Set II aż tak wyrównany już nie był. Od wyniku 2:2 trzy gemy z rzędu wygrała Falkowska i utrzymała przewagę wygrywając seta 6:3 i cały mecz 6:3, 6:3. Młoda gdańszczanka była bliska przełamania i odrobienia strat, ostatecznie nie dała jednak rady.         

W 1/8 finału Weronika Falkowska zmierzy się z niżej notowaną Chinką Zongyu Li (676. WTA), która 6:3, 6:2 wygrała w środę z ponad 100 miejsc wyżej klasyfikowaną w rankingu Francuzką Yasmine Mansouri (518. WTA).                                

W ITF W15 w Oberpullendorf 2 w Austrii Zuzanna Bednarz (1521. WTA, Górnik Bytom) przegrała z Czeszką Anetą Kucmovą (397. WTA) 4:6, 4:6.

Dodajmy jeszcze, że w obecnym tygodniu nie powiodło się Jaszy Szajrychowi (1026. ATP, Grunwald Poznań), który został wyeliminowany w I rundzie imprezy ITF M15 w Monastyrze przegrywając 6:7 (2), 7:6 (4), 5:7 z Włochem Stefano Battaglino (829. ATP), któregi w poprzednim turnieju w Monastyrze pokonał w dwóch setach. Także na I rundzie występ w turnieju ITF Oberpullendorf 2 zakończyła Anna Hertel (903. WTA, AZS Poznań) przegrywając w 1/16 finału w dwóch 6:7 (5), 5:7 setach z Słowaczką Tomeą Jaruskovą (800. WTA).

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej