UKS Ząbkovia Ząbki. Dziewczęta z piłkarską pasją

Grają z powodzeniem w Orlen I Lidze sezon 2022/2023, mają na koncie w tym roku takie zwycięstwa jak 12:0 (mecz ligowy w dniu 7.05.2023), a w swoim składzie Oliwię Kotowicz, jedną z najbardziej doświadczonych piłkarek, reprezentantkę Polski, regularnie powoływaną do kadry U-19. To Uczniowski Klub Sportowy Ząbkovia Ząbki, należący do Dobrej Drużyny PZU.

Klub szkoli dziewczynki w wieku już od pięciu lat, aż do zawodniczek nieco starszych: najstarsza piłkarka Ząbkovii przekroczyła „trzydziestkę”, wciąż znajdując pasję w sporcie i dzieląc się doświadczeniem z młodszymi koleżankami.

Ząbkovia Ząbki posiada cztery drużyny ligowe startujące w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej – I Liga Kobiet i CLJ U-17 oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.  Piłkarki Ząbkovii dają sobie świetnie radę, zarówno na boiskach trawiastych, jak i w hali.

– Co roku z powodzeniem startujemy w Mistrzostwach Polski w Futsalu, w Pucharze Tymbarku i w Futsalowych Mistrzostwach Mazowsza w Piłce Nożnej Kobiet – te ostatnie zresztą organizujemy – mówi Beata Komosińska-Ferens, prezes Klubu. – Z Mistrzostw Polski w Futsalu przywiozłyśmy już srebrny i brązowy medal, a w równie prestiżowym Pucharze Tymbarku dwukrotnie go wygrałyśmy. Co ciekawe, jako pierwszy klub w jego historii, który dokonał tego rok do roku! W innych latach zajęłyśmy drugie i trzecie miejsce.

W barwach Ząbkovii Ząbki gra obecnie około stu dziewcząt, trenują cztery razy w tygodniu – piłkarki starsze i dwa razy w tygodniu – młodsze. W ostatnich dniach  Uczniowski Klub Sportowy Ząbkovia Ząbki może pochwalić się powołaniem z jego szeregów dwóch zawodniczek do kadry U-15 na IV Turniej Kadr Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Otrzymały je Natalia Gonta i Nina Kalinowska. n

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Rywalizacja do lat 16 chłopców toczyła się na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Fot. PZT

Drużynowe Mistrzostwa Polski U16 i U14

Tytuły w Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobyli we wrześniowych turniejach reprezentanci klubów: w U16 – KS Górnik Bytom (chłopcy) i Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów (dziewczęta), a