Międzyszkolny Klub Sportowy Truso Elbląg. Najlepsza baza sportowaw województwie

Sekcja judo, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, kolarstwo górskie i lekkoatletyka – oto dyscypliny, które rozwijane są w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Truso Elbląg. Tym samym chcący uprawiać sport, z dużym prawdopodobieństwem mogą znaleźć w jego barwach coś najbardziej pasującego do swoich zainteresowań.

Klub powstał 15 listopada 1957 roku z inicjatywy grupy nauczycieli jako Międzyszkolny Klub Sportowy w Elblągu, później, w 1966 roku, zmienił nazwę na MKS Elbląg.

– Wszystkie dyscypliny zrzeszone w Klubie cieszą się dużym powodzeniem i mają zarówno swoich doświadczonych zawodników, którzy od lat tu właśnie ćwiczą, jak i kibiców, śledzących aktualne wydarzenia i dopingujących w czasie zawodów – mówi Wojciech Samulewski, prezes MKS Truso Elbląg, a jednocześnie od ponad dekady trener siatkówki. – Choć piłka ręczna i siatkówka przyciągają szczególnie duże zainteresowanie potencjalnych zawodników, to pozostałe dyscypliny też są znakomicie obsadzone, a przedstawiciele wszystkich sekcji wchodzą w skład Zarządu Klubu.

Obecnie w Truso trenuje około 350 młodych sportowców, w wieku od 7 do 19 lat. Jak mówi Wojciech Samulewski, w klubowych barwach występuje 21 grup ćwiczących. Odnoszą sukcesy – siatkarki np. dotarły do Finału Mistrzostw Polski Kadetek. Klub także jest gwarancją dobrych warunków szkoleniowych i profesjonalnej opieki trenerskiej dla sportowców z klas sportowych: taka klasa o profilu piłki ręcznej utworzona jest w IV LO w Elblągu – i nie bez powodu zachęca do nauki w niej m.in. hasłem „najlepsza baza sportowa w województwie”. Zresztą – klasa nie tylko piłką ręczną żyje, bo ostatnio uczestniczyła w spływie kajakowym.

Z ostatnich sukcesów warto przypomnieć 10 medali przywiezionych przez najmłodszych judoków z Truso, którzy 20 maja wzięli udział w turnieju Kaszebe Judo Cup. Dziesięciu elbląskich judoków wyróżniło się spośród 500 zawodników z 27 klubów i przywiozło 3 złote medale (Arianna Borysewicz, Jakub Bródka, Bartosz Zieliński), 4 srebrne (Barbara Mazurek, Kacper Bródka, Kinga Diffenbach i Dominika Borysewicz) i 3 brązowe (Dorota Wolska, Bartosz Zieliński, Olivia Leveleki). 

Warto dodać, że po wybuchu wojny w Ukrainie, MKS Truso zaprosił chętnych młodych ukraińskich sportowców do rozwijania swoich umiejętności w klubowych sekcjach.  

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Rywalizacja do lat 16 chłopców toczyła się na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Fot. PZT

Drużynowe Mistrzostwa Polski U16 i U14

Tytuły w Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobyli we wrześniowych turniejach reprezentanci klubów: w U16 – KS Górnik Bytom (chłopcy) i Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów (dziewczęta), a