Turnieju amatorów EM-BUD Śrem Open 2021

Druga edycja Turnieju Tenisowego Amatorów EM-BUD Śrem Open 2021 rozegrana został w pierwszy weekend września na jedynym ogólnodostępnym w gminie Śrem (Wielkopolska) korcie – w Psarskiem.

– Ze względu na ograniczenia wynikające z braku infrastruktury w turnieju wzięło udział 16 zawodników w wieku od 16 do 72 lat. Warto dodać, że chętnych było dwa razy tylu – wyjaśnia Emil Majsner, organizator turnieju. 

Po sobotnich grach eliminacyjnych do niedzielnej fazy finałowej dotarło 8 zawodników, w tym gronie znalazła się też kobieta. Ciekawostką jest fakt, że w jednym z półfinałów spotkali się dwaj bracia: Waldemar i Łukasz. Zwycięzcą całych zawodów został Łukasz Chwaliszewski, który w finale pokonał 17-letniego Piotra Adamczyka. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, iż brakuje tego typu zawodów w powiecie śremskim, a ten drugi już turniej (w zeszłym roku rozegrany został turniej deblowy) być może jest reaktywacją tenisa w Śremie, który w tym mieście nadal ma wielu miłośników. W czasie niedzielnych finałów organizatorzy postarali się o mini strefę zabawową tenisa dla dzieci i wystawę plenerową autografów i pamiątek sportowych lokalnego łowcy autografów Kamila Majsnera pod nazwą „Sportowe Autografy Kamila”.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022