Nowości

Turniej na Kortowie

przez

dnia

25 marca na Kortowie odbył się turniej amatorski dla mężczyzn z cyklu wielkopolskiego rankingu tenisowego. Wystartowało dziewięciu zawodników, rozgrywki zostały podzielone na dwie grupy: czarną i czerwoną.

W pierwszej najlepszy okazał się Adam Ratajczak, na drugim miejscu uplasował się Maciej Swienton, a na trzecim Karol Klimza. W grupie czerwonej zwycięzcą został Michał Dereń, na kolejnym stopniu podium stanął Krzysztof Wierszyłłowski, a za nim Sławomir Lubczyński. Dwóch najlepszych zawodników wychodziło z każdej grupy i rywalizowało w systemie pucharowym.

W pierwszym półfinale Maciej Swienton zwyciężył przeciwko Michałowi Dereniowi 6:3, 3:6, 10:8, a w drugim starciu Krzysztof Wierszyłłowski po zaciętym spotkaniu pokonał Adama Ratajczaka 3:6, 6:4, 10:8. Finał również był emocjonujący, ale w ostatecznym rozrachunku ze zwycięstwa w turnieju mógł cieszyć się Maciej Swienton, pokonując swojego przeciwnika 6:3, 3:6, 11:9.