Turniej Dziennikarzy o Puchar Niepodległości

Za nami V. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Dziennikarzy w Tenisie o Puchar Niepodległości rozgrywanego na twardych kortach w hali WKT Mera. Impreza odbyła się z zachowaniem niezbędnych procedur sanitarnych związanych z pandemią i jak co roku była okazją do uczczenia Święta Niepodległości.

Tekst: Tomasz Dobiecki

– Tegoroczna edycja odbywała się w specyficznych warunkach, przy zachowaniu szczególnych procedur sanitarnych. A wzięło w niej udział około stu osób, tenisistów amatorów z mediów i kilku zaproszonych gości. Cieszymy się, że udało się to wszystko zrealizować bezpiecznie, bo aktywny wypoczynek pomaga dbać o zdrowie i podnosić odporność organizmu, co ważne jest szczególnie w czasie pandemii. Przy okazji, jak co roku, mogliśmy w sposób sportowy wspólne świętować na korcie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawsze na trybunach kibicowały nam rodziny, przyjaciele czy znajomi, ale tym razem będzie to wyglądało trochę inaczej, bo konieczne będzie zachowanie niezbędnych procedur sanitarnych. Ale pomimo te trudnej sytuacji, chcemy integrować środowisko mediów wokół ulubionej dyscypliny, bo nie można rezygnować – tłumaczy Tomasz Barański prezes Stowarzyszenia MEDIA, organizator imprezy.

Partnerem głównym było LOTTO, turniej odbył się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęła minister Anna Krupka.

– Bardzo zachęcamy wszystkich do regularnej aktywności, która pozwala nam jak najdłużej zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Dlatego od kilku lat, w ramach upowszechniania sportu, wspieramy to dziennikarski Puchar Niepodległości, który na stałe już wpisał się w kalendarz amatorskiego tenisa w Polsce, łącząc ze sobą idee patriotyczne i popularyzację sportu. W ministerstwie doskonale wiemy, jak ważne jest zdrowe i aktywne społeczeństwo, dlatego sukcesywnie zwiększamy nakłady na sport powszechny, realizując szereg programów przeznaczonych dla szerokich grup społecznych, takich jak “Sport dla Wszystkich”, “Sportowa Polska” czy “Rządowy Program KLUB” – podkreśla Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu.

Rywalizacja w V. Ogólnopolskim Turnieju Dziennikarzy w Tenisie o Puchar Niepodległości toczyła się w grach podwójnych: w dwóch kategoriach mężczyzn +90 oraz +110 (przy czym młodszy z pary zawodnik musiał mieć co najmniej 35 lat), a także w mikstach +80 (młodsza osoba w parze także +35). Każdy gracz mógł startować tylko w jednej z w/w rywalizacji.

W najbardziej prestiżowej z nich, czyli deblu open (+90), triumfowali Ireneusz Górka i Rafał Sitarz, pokonując w finale 6:3, 6:0 Jerzego Bratosiewicza i Wojciecha Gałeckiego.

Rywalizację w mikście rozstrzygnęli na swoją korzyść Katarzyna Kowalczyk i Robert Laskowski, po finałowej wygranej z Małgorzatą Kanabus i Dariuszem Lewandowskim 6:2, 6:3.

Natomiast zwycięzcami w kategorii debel +110, w której ostateczną kolejność wyłoniono bezpośrednio w ramach rozgrywki w grupie, zostali Jakub Kaszubowski i Christian Moeller. Drugie miejsce wywalczyli Jacek Jaczewski i Leszek Połaski, którzy w niedzielę w decydującym meczu okazali się lepsi od Wojciecha Dymitrowa i Jacka Lepiarza 6:1, 6:0.

– To bardzo ważne, że w gronie dziennikarzy jest wielu tenisistów amatorów, którzy łączą zawodową pasję do sportu i jego popularyzację z aktywnym wypoczynkiem na korcie. Grając samemu można lepiej zrozumieć specyfikę dyscypliny i jej potrzeby. Dlatego z chęcią wspieramy takie inicjatywy, jak dziennikarski Puchar Niepodległości. Istotne jest, że w czasach pandemii organizatorzy przestrzegają procedur sanitarnych i wielką uwagę przywiązują do bezpieczeństwa uczestników. Wszyscy musimy się nauczyć żyć i funkcjonować w nowej sytuacji, ale przy tym nie rezygnując z możliwości uprawiania sportu – uważa Mirosław Skrzypczyński prezes Polskiego Związku Tenisowego, który objął patronatem turniej.

Końcowa kolejność:

mikst +80
1. Katarzyna Kowalczyk, Robert Laskowski
2. Małgorzata Kanabus, Dariusz Lewandowski
3. Marta Leleniewska, Filip Wojciechowski
 . Iwona Piskorska, Piotr Godlewski

debel +90
1. Ireneusz Górka, Rafał Sitarz
2. Jerzy Bratosiewicz, Wojciech Gałecki
3. Tomasz Barański, Łukasz Wiśniewski
 . Marek Rosiak, Grzegorz Soszka

debel +110
1. Jakub Kaszubowski, Christian Moeller
2. Jacek Jaczewski, Leszek Połaski
3. Wojciech Dymitrow, Jacek Lepiarz

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski