Triumf Anastazji w Angie Cup

Anastazja Szoszyna potwierdza dobrą dyspozycję. Tenisistka reprezentująca klub z Puszczykowa wygrała11. edycję turnieju Angie Cup.

Piąty raz z rzędu Anastazja Szoszyna zwyciężyła w rozgrywanym w Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie turnieju Angie Cup z pulą nagród 5 tysięcy złotych. W finałowym pojedynku pokonała broniącą barw AZS-u Poznań Julię Sokołowską (pochodzi z miasta Samara w Rosji) 6:3, 6:2.
– Turniej od półfinału stał na dobrym poziomie. Natomiast finał, w którym wystąpiły reprezentujące wielkopolskie kluby zawodniczki był bardzo dobrym widowiskiem – powiedział Henryk Gawlak, dyrektor zawodów. W grze podwójnej triumfowały Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań) i Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom), które pokonały Beatę Światłoń (Beskidy Ustroń) grająca w parze z Magdaleną Zajdą (Advantage Bielsko -Biała) 6:3, 6:2.
– Tegoroczny sezon jest bardzo udany dla Anastazji – podkreśla Henryk Gawlak, prezes AT A. Kerber. – W ostatnich swoich startach w turniejach ITF w Sztokholmie i Zawadach koło Opola pokonała wyżej notowane rywalki. Dzięki temu jest na ok. 470. miejscu listy WTA w singlu i 390. w grze podwójnej.
Po bardzo krótkim wypoczynku pochodząca z Ukrainy tenisistka będzie przygotowywać się do wyjazdu na dwa turnieje ITF z pulą nagród 10 tysięcy dolarów, które rozgrywane będą w Turcji.
 
thumbnail_2014

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości