Nowości

Tennis Art Cup wspiera dzieci w szpitalu

przez

dnia

Oddział Dziecięcy Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu otrzymał sprzęt zakupiony dzięki ubiegłorocznej edycji Tennis Art Cup.

W akcji udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na mobilny ultrasonograf, telewizory, laptopy dla dzieci, elektryczną wagę dla niemowląt oraz łóżko-wagi (umożliwiające ocenę masy pacjenta, bez konieczności jego wstawania z łóżka). Ambasadorem akcji został czołowy polski tenisista, Łukasz Kubot.

Przez dziewięć lat trwania akcji szpital wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną. Za tę pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi prof. Jacek Wachowiak, kierownik Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego. – Ze sprzętu korzystają zarówno pacjenci onkologii, jak i transplantologii.

Tegoroczna, dziesiąta już edycja Tennis Art Cup odbędzie się w dniach 12-13 czerwca, oczywiście na Kortowie. Pierwszy dzień to tradycyjna gala i licytacja w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a kolejnego dnia dojdzie do rywalizacji na kortach.

tenis_art1-1000

 

 

 

 

 

 

tenis_art2-1000

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *