Nowości

Talex Open na kortach AZS

przez

dnia

W sobotę, meczami eliminacyjnymi rozpocznie się tenisowy futures – Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open 2016 – z pulą nagród 25 tys. dolarów. Turniej rozgrywany będzie na kortach AZS przy ul. Noskowskiego w Poznaniu.

– Takiej rangi imprezy jeszcze na naszym obiekcie nie było – mówi Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego i zarazem szef sekcji w klubie AZS Poznań. – Dotychczas organizowaliśmy zawody z pulą nagród 15 tys. dolarów. W tym roku – decyzją ITF (Międzynarodowa Federacja Tenisa – przyp. red.) – mogliśmy “zejść” do “dziesiątki”, bądź podwyższyć pulę do 25 tys. Dzięki sponsorom, a w szczególności firmie Talex została wybrana opcja numer dwa. To powoduje, że przyjadą do stolicy Wielkopolski zawodnicy z wyższym rankingiem.

Z numerem “jeden” do rywalizacji przystąpi Gruzin Aleksandre Metreveli. Z kolei z “dwójką” zagra Kamil Majchrzak. Zresztą oprócz Jerzego Janowicza w turnieju głównym wystąpią wszyscy czołowi polscy seniorzy: Michał Przysiężny, mający bardzo dobry sezon Hubert Hurkacz, Marcin Gawron i Paweł Ciaś. Turnieje rangi futures są przede wszystkim szansą dla graczy młodego pokolenia na zdobycie punktów ATP. Dlatego “dzikie karty” trafią do takich polskich tenisistów. W tym gronie jest m.in. Piotr Matuszewski (AZS Poznań), którym w tym roku wywalczył tytuł mistrza Europy juniorów w debla grając w parze z Kacprem Żukiem. W drabince turnieju głównego rozlosowani zostaną również Michał Dembek, Szymon Walków i Adam Majchrowicz.

– Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na dwa nazwiska: Orlando Luz i Mate Valkusz. Brazylijczyk i Węgier byli niedawno liderami światowego rankingu w kategorii juniorów – dodaje prezes Muzolf.
Warto przypomnieć, że w turnieju na kortach AZS startowali także zawodnicy, którzy klasyfikowani byli lub są w pierwszej setce najlepszych tenisistów świata: Jerzy Janowicz (był już 14. “rakietą” świata), Kim Tillikainen (obecnie trener “Jerzyka”), Rui Machado z Portugalii, czy też Robert Lindstedt (Szwed w 2014 triumfował w grze podwójnej razem z Łukaszem Kubotem w wielkoszlemowym Australian Open).
Zwycięzca gry pojedynczej mistrzostw Wielkopolski otrzyma w tym roku czek na 3,6 tys. dolarów oraz 27 punktów do światowego rankingu ATP. W sobotę i niedzielę o godz. 10 mecze pierwszej i drugiej rundy eliminacji. W poniedziałek finałowe spotkania tej fazy turnieju oraz pierwsze pojedynki turnieju głównego. Wstęp wolny.

dsc7330

 

 

 

 

 

W ubiegłym roku wygrał Francuz Axel Michon, który  w finale pokonał Czecha Marka Michalickę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *