Sztokholm zdobyty!

Kilka tygodni temu Dawid Taczała został podwójnym (singiel i debel) złotym medalistą mistrzostw Polski do lat 14. Młody zawodnik AZS-u Poznań poszedł “za ciosem” i wygrał prestiżowy turniej Tennis Europe w Sztokholmie.

– Zawody w stolicy Szwecji mają najwyższą rangą, dlatego na starcie zameldowało się sporo dobrych graczy – mówi trener Michał Walków. – W przekroju całego turnieju Dawid prezentował się na korcie bardzo dobrze, choć każdy mecz z jego udziałem był zacięty. W trzeciej rundzie oddał rywalowi, Rosjaninowi, Danielowi Ibragimowowi seta, ale ostatecznie wygrał 6:4, 4:6, 6:3.
W finale Polak zmierzył się z Niemcem Maxem Wiskandtem. Sam fakt, że rywal poznaniaka dotarł do finału już był niespodzianką, bo był on zawodnikiem nie rozstawionym. Początek pojedynku z obu stron był nerwowy, było sporo błędów. Druga partia była już zdecydowanie lepsza pod względem sportowym.
– Być może obu młodych tenisistów zdeprymował fakt,że spotkanie rozgrywane było na korcie centralnym, przy udziale telewizji i grupy kibiców – dodaje M. Walków.
Warto zaznaczyć, że trenerem przygotowania fizycznego Dawida jest Marek Cisowski.
file.aspx

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski