Nowości

Sztokholm zdobyty!

przez

dnia

Kilka tygodni temu Dawid Taczała został podwójnym (singiel i debel) złotym medalistą mistrzostw Polski do lat 14. Młody zawodnik AZS-u Poznań poszedł “za ciosem” i wygrał prestiżowy turniej Tennis Europe w Sztokholmie.


– Zawody w stolicy Szwecji mają najwyższą rangą, dlatego na starcie zameldowało się sporo dobrych graczy – mówi trener Michał Walków. – W przekroju całego turnieju Dawid prezentował się na korcie bardzo dobrze, choć każdy mecz z jego udziałem był zacięty. W trzeciej rundzie oddał rywalowi, Rosjaninowi, Danielowi Ibragimowowi seta, ale ostatecznie wygrał 6:4, 4:6, 6:3.

W finale Polak zmierzył się z Niemcem Maxem Wiskandtem. Sam fakt, że rywal poznaniaka dotarł do finału już był niespodzianką, bo był on zawodnikiem nie rozstawionym. Początek pojedynku z obu stron był nerwowy, było sporo błędów. Druga partia była już zdecydowanie lepsza pod względem sportowym.

– Być może obu młodych tenisistów zdeprymował fakt,że spotkanie rozgrywane było na korcie centralnym, przy udziale telewizji i grupy kibiców – dodaje M. Walków.

Warto zaznaczyć, że trenerem przygotowania fizycznego Dawida jest Marek Cisowski.

file.aspx

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *