Nowości

Tenis 10 o Puchar Agnieszki Radwańskiej

przez

dnia

W najbliższy weekend (12-13 marca) w ośrodku Sportoteka w Puszczykowie przy ulicy Sportowej 2 rozegrany zostanie drugi turniej, drugiej edycji z cyklu Tenis 10 Cup o Puchar Agnieszki Radwańskiej. Początek gier o godz. 10.

– W trakcie całego roku rozegranych zostanie 11 imprez dla dzieci od 5. do 10. roku życia. Rywalizacja odbywać się będzie w Puszczykowie oraz na kortach Parku Rekreacyjno-Sportowego fairPlayce na Naramowicach – mówi Michał Filipiak, menedżer Sportoteki. I dodaje, że uczestnicy będą grać w pięciu kategoriach: pierwsze kroki – do lat 7 (gry i zabawy dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na korcie), niebieska (dzieci 5-7 lat), czerwona (dzieci 8-letnie i młodsze), pomarańczowa (9-latki i młodsi) oraz zielona (zawodnicy 10-letni i młodsi).

– Agnieszka, gdy dowiedziała się o idei naszego projektu zgodziła się objąć patronat nad imprezą. Było to możliwe dzięki kontaktom trenera Jana Marcinkowskiego z Dawidem Celtem, narzeczonym Isi. Obaj znają się jeszcze z czasów, gdy zawodniczo grali w tenisa – podkreśla Jakub Rękoś, współwłaściciel centrum fairPlayce, były tenisista i wieloletni trener Magdy Linette.

Jak zaznaczają organizatorzy podczas trwania cyklu chcą promować aktywny tryb życia, zdrową dietę oraz postawę „fair play”. W pierwszej edycji w zawodach wzięło udział ponad stu młodych adeptów tenisa z całej Polski.

Kolejny turniej został zaplanowany w dniach 16-17 kwietnia w ośrodku fair Playce.

sportoteka.jpg

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *