Szkoła Tenisa SOLDI. Poważny tenis w małym mieście

Wspólnie realizujemy program Tenis10. W naszej szkole prowadzimy treningi mini tenisa dla dzieci od 4. roku życia – mówi Michał Solarz, trener i właściciel klubu..

Szkoła Tenisa SOLDI działa w podkrakowskich Niepołomicach od 2011 roku. – Staramy się przyciągnąć najmłodszych, nawet przedszkolaków – mówi Michał Solarz, trener i właściciel klubu.

Obiekt Szkoły Tenisa SOLDI zlokalizowany jest w centrum miasta, w sąsiedztwie stadionu piłkarskiego MKS Puszcza Niepołomice. Składa się z trzech kortów trawiastych, krytych halą pneumatyczną w sezonie jesienno-zimowym. Do dyspozycji graczy pozostaje duży parking, taras ze stolikami oraz w pełni wyposażone szatnie. Kadrę szkoleniową tworzą właściciele klubu – Magdalena i Michał Solarz, oraz trenerzy i instruktorzy Polskiego Związku Tenisowego.

W Niepołomicach w sezonie jesienno-zimowym korty przykryte są halą pneumatyczną.
W Niepołomicach w sezonie jesienno-zimowym korty przykryte są halą pneumatyczną.

– Wspólnie realizujemy program Tenis10. W naszej szkole prowadzimy treningi mini tenisa dla dzieci od 4. roku życia. Z najmłodszymi zawodnikami zaczynamy naukę gry na piłce gąbkowej, przeplatanej grami i zabawami ogólnorozwojowymi. Wraz z rosnącymi umiejętnościami podopiecznych przechodzimy na kolejne etapy szkolenia, w kategorii czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Dzieci trenują w grupach 4-osobowych, dobranych odpowiednio do swojego wieku i umiejętności – mówi Michał Solarz.

– Współpracujemy również z niepołomickimi przedszkolami. Najmłodsze, 3-letnie maluchy ćwiczą na terenie placówki. Takie treningi micro tenisa trwają 30 minut, raz w tygodniu. Polegają na grach, zabawach ogólnorozwojowych ukierunkowanych na tenis. Dzieci 4, 5 i 6-letnie przyjeżdżają na korty, aby poznawać tajniki tenisa i rozwijać swoją sprawność psycho-fizyczną przez cały rok przedszkolny. Dla starszych latem i zimą organizujemy obozy i zgrupowania wyjazdowe oraz stacjonarne półkolonie w Niepołomicach – dodaje właściciel klubu.

– W trakcie sezonu halowego organizujemy dla naszej sekcji turnieje w kategorii niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej, zielonej oraz na twardej piłce. Dużą frekwencją cieszy się Turniej Mikołajkowy, rozgrywany w grudniu. Młodzież bierze też udział w weekendowej lidze tenisowej. Warto także dodać, że w naszej sekcji trenują również osoby dorosłe, stawiające dopiero pierwsze kroki na korcie oraz zawodnicy doskonalący swoje umiejętności – wylicza Michał Solarz.

W SOLDI nie brakuje też młodych graczy rywalizujących w turniejach rangi ogólnopolskiej. – Prowadzimy aktualnie dwójkę zawodników w kategorii U12. Urodzony w 2011 roku Mikołaj Solarz sklasyfikowany jest obecnie na 19 miejscu krajowej listy rankingowej skrzatów. Na co dzień bierze udział w turniejach OTK, a nawet Tennis Europe – zdradza szef Szkoły Tenisa w Niepołomicach.

Regularne postępy robi również o rok młodsza Nela Rytel, która w gronie skrzatów sklasyfikowana jest na 89 miejscu w Skrzatkach. – Ona również startuje w turniejach WTK i OTK. Co nas najbardziej cieszy, z każdym rokiem przybywa w klubie zawodników, którzy próbują swoich sił w turniejach Tenis10. To dobrze wróży na przyszłość. Widać, że zainteresowanie tenisem w Niepołomicach rośnie. Zapraszamy zatem na nasze korty – kończy Michał Solarz.

Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym