Nowości

Starosta poznański nagrodzony

przez

dnia

Jeden z pomysłodawców i gospodarzy turnieju tenisowego Powiat Poznański Open, starosta poznański Jan Grabkowski, został uhonorowany tytułem „Pasjonat Sportowej Polski 2014″.

Jan Grabkowski nagrodę odebrał w Warszawie podczas Gali Sportowej Polski, która odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Nagrodę, przyznaną przez Zarządu Klubu Sportowa Polska, Jan Grabkowski odebrał w  towarzystwie medalistów olimpijskich: Jacka Wszoły, Andrzeja Suprona oraz Mariana Woronina, którzy uświetnili galę swoją obecnością. Nagrody „Pasjonat Sportowej Polski” przyznawane są w ramach Ogólnopolskiego Programu „Budujemy Sportową Polskę”, którego inicjatorem jest Klub Sportowa Polska.

– Jan Grabkowski od początku swojej działalności w samorządzie terytorialnym kładł szczególny nacisk na rozwój sportu w powiecie poznańskim oraz jego promocję wśród mieszkańców. Z jego inicjatywy w powiecie powstały nowe obiekty sportowe, przykładem może być boisko lekkoatletyczne w Puszczykowie oraz boisko sportowe w Owińskach. Promuje i nagradza również sportowców i trenerów działających w klubach i stowarzyszeniach sportowych oraz uczniów placówek oświatowych działających na terenie powiatu poznańskiego, przyznając każdego  roku Nagrodę Sportową Starosty Poznańskiego za wysokie wyniki sportowe na arenie  ogólnopolskiej i międzynarodowej – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

DSC_0769-1000

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *