Royal Zielona Góra: klub zbudowany od podstaw

Klub Tenisowy Royal w Zielonej Górze został założony przez Radosława Czestkowskiego, który wraz z swoim tatą w 1998 roku od podstaw zbudowali z zielonego klepiska cztery ceglane korty wraz z zapleczem socjalnym i profesjonalnym serwisem tenisowym.

– Obecnie to jeden z prężniej działających zielonogórskich klubów tenisowych. Przez te 23 lata, przez tamtejszy obiekt przewinęły się setki, a raczej tysiące amatorów gry w tenisa, najczęściej właśnie tam stawiając swoje pierwsze kroki – mówi Piotr Fabich, prezes Związku Tenisa Województwa Lubuskiego.

Aktualnie Royal prowadzi systematyczną naukę gry w tenisa dla dorosłych, dzieci i młodzieży od 6 do18 lat. – Jest też organizatorem profesjonalnych turniejów zarówno dla dzieci jak i dorosłych w grupie amatorów oraz licencjonowanych zawodników. Dysponuje stałą  kadrą trenerską, którą tworzą Radosław Czestkowski oraz Agnieszka Gładyszak. W sezonie letnim pracują tam również wybitni trenerzy z Polski, Czech, Słowacji, Hiszpanii czy też Szwecji. To oni szkolą naszą młodzież, kadrę trenerską w oparciu o najnowsze metody nauczania – dodaje prezes.

– Jedną z ciekawszych inicjatyw, którą prowadzi klub jest Letnia Liga Tenisa, składająca się z ośmiu lig, w której gra ok. 50-60 zawodników, a także cykl turniejów deblowych o mistrzostwo Zielonej Góry. Jedną z bardziej interesujących imprez tenisowych o charakterze ogólnopolskim rozgrywaną corocznie na tamtejszych kortach są Mistrzostwa Polski Artystów Kabaretowych. Klub realizuje swoje zadania w układzie całorocznym w oparciu o własne korty oraz w sezonie zimowym o wynajęte godziny na krytej zielonogórskiej hali tenisowej – kończy Piotr Fabich.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski