PT Olimpia Poznań wygrywa w barażu i zostaje w LOTTO SuperLIDZE

Drużyna Parku Tenisowego Olimpia w kolejnym sezonie zagra w LOTTO SuperLIDZE.

Na kortach Parku Tenisowego na Golęcinie w Poznaniu odbyło się barażowe spotkanie o miejsce w tenisowej LOTTO SuperLIDZE na sezon 2023. Przedostatni zespół LOTTO SuperLIGI w sezonie 2022 Park Tenisowy Olimpia Poznań pokonał wicemistrza forBET 1.Ligi TIM Gwardia Wrocław 4:2 i pozostaje w krajowej elicie tenisowej na następny sezon. Zespół z Wrocławia, tak jak w sezonie 2022, występować będzie na zapleczu elity.

Szczegółowe wyniki barażu (na pierwszym miejscu gospodarze):

Park Tenisowy Olimpia Poznań – TIM Gwardia Wrocław 4:2

Zuzanna Kubacha – Tereza Smitkova 4:6, 3:6
Yelizavieta Kotliar – Katarzyna Wysoczańska 6:2, 6:4
Aldin Setkić – Marcel Zieliński 7:6 (3), 6:3
Aleksander Błuś – Sandro Szic 6:3, 1:6, 0-10
Kamilla Bartone/Kubacha – Smitkova/Adrianna Sosnowska 4:6, 7:6(4), 10-5
Błuś/Setkić – Mikołaj Lis/M. Zieliński. 6:2, 6:4

Zuzanna Kubacha.
Zuzanna Kubacha.

Ekipa z poznańskiego Golęcina pozostała na kolejny sezon w gronie ośmiu najlepszych drużyn tenisowych Polski, a zawdzięcza ten fakt tenisistom spoza Polski.

Bohaterem barażu był przede wszystkim tenisista z Bośni i Hercegowiny Aldin Setkić, który w grze pojedynczej pokonał Marcela Zielińskiego, w tamtym momencie wyprowadzając ekipę PT Olimpa na prowadzenie 2:1. Następnie wystąpił w grze podwójnej mężczyzn w parze z młodym Aleksandrem Błusiem wygrywając z parą wrocławian Lis/Marcel Zieliński, co skutkowało zwycięstwem w spotkaniu barażowym drużyny PT Olimpia Poznań 4:2 Przewidziany na wypadek remisu 3:3 po sześciu meczach, rozstrzygający pojedynek gry mieszanej nie był już potrzebny. Ważny punkt w grze pojedynczej kobiet po porażce Zuzanny Kubachy zdobyła Ukrainka Yelizavieta Kotliar, zaś w zwycięskim deblu kobiet zagrała Łotyszka Kamilla Bartone.

Wiadomo już zatem, że w sezonie 2023 w LOTTO SuperLIDZE występować będą: CKT Grodzisk Mazowiecki, BKT Advantage Bielsko-Białą, KT Kubala Ustroń, WKT Mera Warszawa, Górnik Bytom.  AZS Tenis Poznań, PT Olimpia Poznań oraz beniaminek Grunwald Poznań.

Drużyna Gwardii Wrocław.
Drużyna Gwardii Wrocław.

Z kolei na zapleczu elity, w forBET 1.Lidze, rywalizować będą: Osavi Tennis Team Kalisz (spadkowicz z LOTTO SuperLIGI), TIM Gwardia Wrocław, Come-On Wrocław, KT GAT Gdańsk, BKT Advantage II Bielsko-Biała, ZTT Złotoryja, AZS Łódź oraz TOTUU ROYAL Zielona Góra.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim