Porażka duetu Hugo Nys i Jan Zieliński w Szanghaju

Jan Zieliński. Fot. Archiwum

Walcząca wciąż o awans do kończącego sezon prestiżowego turnieju Nitto ATP Finals 2023 w grze podwójnej monakijsko-polska para deblowa Hugo Nys/Jan Zieliński już na pierwszej rundzie zakończyła udział w ważnej imprezie rangi ATP 1000 – Rolex Shanghai Masters 2023. W piątek w pierwszej rundzie turnieju Hugo Nys i Jan Zieliński przegrali w dwóch setach 4:6, 4:6 z silną, rozstawioną z numerem piątym parą argentyńską Maximo Gonzalez/Andres Molteni, oddalając się od celu, jakim jest udział w prestiżowej imprezie w Turynie (12-19 listopada).

Piątkowy, bardzo ważny mecz, Hugo Nys i Jan Zieliński zaczęli bardzo obiecująco, bowiem w secie otwarcia jako pierwsi uzyskali break, obejmując prowadzenie na 3:1. Niestety, tej przewagi Polak i tenisista z Monaco nie zdołali utrzymać. Argentyńczycy już w gemie piątym odrobili stratę, a w gemie siódmym po raz drugi wygrali gema serwisowego duetu monakijsko-polskiego i przewagi już nie roztrwonili.

Serwując po zwycięstwo w secie otwarcia przy prowadzeniu 5:4 Maximo Gonzalez i Andres Molteni nie pozostawili przeciwnikom złudzeń, zwyciężając w gemie 10. do zera i po 41 minutach wygrywając seta 6:4.

W dłuższej, trwającej 48 minut drugiej odsłonie piątkowego pojedynku, doszło do tylko jednego breaka. Przełamanie na wagę końcowego sukcesu zdobyli Argentyńczycy na 4:3 i korzystny wynik utrzymali do końca. Hugo Nys i Jan Zieliński byli wprawdzie bliscy zdobycia re-breaka natychmiast po stracie podania, ale w gemie ósmym nie wykorzystali dwóch break-pointów.

Również w ostatnim gemie meczu monakijsko-polski duet był blisko przełamania powrotnego i przedłużenia rywalizacji, lecz po tym, jak Hugo Nys i Jan Zieliński obronili piłkę meczową, przegrali następną akcję, będącą równocześnie break-pointem, na 5:5, jak i drugą piłkę meczową i pożegnali się z turniejem Rolex Shanghai Masters 2023 po porażce z parą Maximo Gonzalez/Andres Molteni 4:6, 4:6. Mecz trwał godzinę i 29. minut.

Dodajmy jeszcze, że w turnieju gry podwójnej Rolex Shanghai Masters 2023 zaprezentuje się także Hubert Hurkacz, który wystąpi w parze z Amerykaninem Benem Sheltonem. Na początek polsko-amerykański duet zmierzy się z parą australijsko-brytyjską Rinky Hijikata/Cameron Norrie.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej