Polacy w Tourze. Szymon Walków wygrał drugi z rzędu challenger ATP 75

Szymon Walków wygrał drugi z rzędu challenger ATP 75, tym razem w Tunisie. Fot. @ATP Challenger Tour

Szymon Walków (Redeco Wrocław) po raz drugi w maju triumfował w challengerze rangi ATP 75. Po wygranej w Ostrawie, tym razem Polak zwyciężył na kortach ziemnych w Tunisie. Półfinał w imprezie ATP Challenger Tour (ATP 100) w Oeiras osiągnął Filip Pieczonka (SKT Sopot). Drugi zawodowy tytuł, również w grze podwójnej, wywalczyła Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) w turnieju ITF W15 w Gaborone.

Challenger ATP 75 w Tunisie

Szymon Walków (Redeco Wrocław) i Sergio Martos-Gornes zwyciężyli w grze podwójnej w challengerze ATP 75 na kortach ziemnych w Tunisie. Polak i Hiszpan byli najwyżej rozstawieni w drabince

Jako para numer jeden w imprezie na otwarcie mieli wolny los i występ rozpoczęli od razu od 1/4 finału. W nim pokonali Włocha Simone Agostiniego i Argentyńczyka Franco Ribero 6:3, 7:5.

Potem w półfinale okazali się lepsi od Amerykanina Daliego Blancha i Hiszpana Carlesa Hernandeza 7:5, 6:1.

Wrzeszczcie w sobotnim pojedynku o tytuł wygrali z rozstawionymi z numerem trzecim Czechów Hynka Bartona i Michaela Vrbenskiego 1:6, 7:5, 10-8. Warto podkreślić, że Szymon i Sergio wyszli w finale obronna ręką ze stanu 1:6, 1:3, a w super tie-breaku od 6-8 rozstrzygnęli na swoją korzyść cztery ostatnie wymiany.

Filip Pieczonka osiągnął półfinał w challengerze ATP 100 Oeiras przed wielkoszlemowym debiutem w Roland Garros. Fot. @PZT

Challenger ATP 100 w Oeiras

Filip Pieczonka (SKT Sopot) i Iwan Ljutarewicz osiągnęli półfinał w dużym challengerze rangi ATP 100 w portugalskim Oeiras. Był to ostatni występ Polaka przed wielkoszlemowym debiutem w Paryżu.

Swój pierwszy występ w Wielkim Szlemie Filip odnotuje w turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa, który rozpocznie się 24 maja. Jego partnerem w stolicy Francji będzie Czech Vit Kopriva.

Występ w Oeiras rozstawieni z numerem trzecim Pieczonka i Ljutarewicz rozpoczęli od wygranej z hiszpańskim duetem Bruno Pujol-Navarro i Benjamin Winter-Lopez 3:6, 6:1, 10-5. W ćwierćfinale ograli Australijczyka Blake’a Bayldona i Holendra Micka Veldheera 6:4, 7:6 (8-6).

Natomiast w walce o awans do finału Filip i Iwan ulegli Portugalczykowi Tiago Pereirze i Hiszpanowi Davidowi Vedze-Hernandezowi 5:7, 6:7 (5-7).

ITF W75 w Zagrzebiu

Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom) razem z Chorwatką Luciją Ciric Bagaric osiągnęła półfinał w turnieju ITF W75 na kortach ziemnych w Zagrzebiu.

Najwyżej rozstawiony debel w imprezie, po wolnym losie w pierwszej rundzie, pokonał w ćwierćfinale Chorwatkami Teną Lukas i Ivą Primorac-Pavicic 6:2, 6:1.

Ten mecz rozegrano w sobotnie przedpołudnie ze względu na uciążliwe opady deszczu, które paraliżowały plan gier w Zagrzebiu od początku tygodnia. Po południu Weronika i Lucija ponownie wyszły na kort. W walce o awans do finału przegrały z Rumunką Brianą Szabo i Łotyszką Beatrise Zeltiną (nr 3. w drabince) 5:7, 4:6.

Dominika Podhajecka zdobyła drugi deblowy tytuł w karierze w imprezie ITF W15. Fot. @Facebook/Dominika Podhajecka

ITF M15 w Gaborone

Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) zdobyła drugi tytuł w grze podwójnej, zwyciężając w turnieju ITF W15 w Gaborone w parze z Sabastiani Leon z Meksyku.

Były najwyżej rozstawione w drabince, a na otwarcie łatwo uporały się z reprezentantkami Botswany – Kelebogile Monnayoo i Nina Sekonopo 6;0, 6:3. W ćwierćfinale pokonały Amerykankę Adaugo Ukaegbu i Leilany Ipunesso z Nowej Kaledoni 6:2, 4:6, 10-3.

Awans do finału wywalczyły ogrywając Jade Otway z Nowej Zelandii i Holenderkę Emmę Van 6:3, 6:2. A w meczu o tytuł zwyciężyły Włoszkę Sofię Avataneo i Niemkę Luisę Hrdę 7:6 (10-8), 6:2. W ten sposób powtórzyła ubiegłoroczny sukces z Monastyru.

W grze pojedynczej Podhajecka wyeliminowała w pierwszej rundzie rozstawiona z numerem ósmym Holenderkę Emmę Vvn Poppel 6:1, 3:6, 6:0. Jednak w 1/8 finału przeciwko Australijce Elizabeth Ivanov skreczowała przy stanie 7:6 (7-4), 1:2.

Dominika Podhajecka ze statuetką za zwycięstwo w Botswanie. Fot. @Facebook/Dominika Podhajecka

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Ewald wystąpi w turnieju w Bolszewie. Fot. PZT

Dziesięć Polek zagra w głównej drabince pierwszego turnieju cyklu LOTTO PZT Polish Tour. Turniej ITF W35 Bolszewo odbędzie się 16-21 czerwca na kortach Stowarzyszenia …

Od lewej stoją: Alicja Strugacz, Julia Dzięcioł, Maciej Szyca, Antonio Tejerina. Fot. Marcin Stańczuk

Po tygodniowych zmaganiach w Kozerkach z tytułów mistrzowskich w grze pojedynczej cieszyli się Julia Dzięcioł (Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań), a także Antonio Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy). W dniach …

Serena Williams i Victoria Mboko awansowały drugiej rundy turnieju kortach Queen's Club w Londynie. Fot. HSBC Championships/WTA Tour

Serena Williams i Victoria Mboko awansowały drugiej rundy gry podwójnej turnieju WTA 500 rozgrywanego na trawiastych kortach Queen’s Club w Londynie. Amerykanka i Kanadyjka pokonały 7:6 …

Dla Huberta Hurkacza turniej ma bardzo istotne znaczenie, jest bowiem ostatnią imprezą w sezonie 2026, w której broni punktów rankingowych.

Opady deszczu paraliżują rozgrywany na trawiastych kortach w holenderskim ‘s-Hertogenbosch turniej tenisowy Libema Open 2026 o randze ATP 250 oraz WTA 250. We wtorek w pierwszej rundzie gry …