Nowości

Podwójne złoto tenisisty Grunwaldu

przez

dnia

Na kortach Górnika Bytom odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski (do lat 21). Brawa dla poznaniaków.

Dwa tytuły dla Karola Drzewieckiego, jeden dla Michała Nisponia – obaj Grunwald. Słowa uznania także dla Piotra Matuszewskiego (AZS Poznań), który – mimo że ma dopiero 17 lat – zdobył srebro w grze pojedynczej. Brąz w debla wywalczyły także Paulina Czarnik i Julia Przybylska (obie AZS Poznań).

Drzewiecki_KarolPodwójnymi zwycięzcami MMP zostali Joanna Zawadzka (UKS ACT Sport Tarnów) i Karol Drzewiecki (Grunwald Poznań). W finale gry pojedynczej Zawadzka pokonała w dwóch setach Agatę Bieńkowską (WTT Wejherowo, córkę byłego reprezentanta Polski w Pucharze Davisa, Lecha) oraz wygrała grę podwójną w parze z Patrycją Polańską (Sport Klub Kryspinów).

Natomiast Drzewiecki w finale singla pokonał w trzech setach Piotra Matuszewskiego, a w debla był najlepszy z klubowym kolegą Michałem Nisponiem.

Najtrudniejszy mecz turnieju? Myślę, że finał. Pojedynek z Piotrem był wyczerpujący zarówno fizycznie jak psychicznie. Cieszę się, że wytrzymałem presję, bo grać jako numer “jeden” nie jest łatwo – mówi Karol Drzewiecki. – W grze podwójnej także wywalczyłem złoto. Z Michałem Nisponiem gramy wspólnie od lat, jesteśmy prawie jak bracia. I dodaje, że w marcu wyjeżdża do Egiptu na cykl trzech imprez rangi futures.

Finały gry pojedynczej:

kobiety – Joanna Zawadzka (UKS ACT Sport Tarnów) – Agata Bieńkowska (WTT Wejherowo)

6:3, 6:4.

mężczyźni – Karol Drzewiecki (Grunwald Poznań) – Piotr Matuszewski (AZS Poznań) 2:6, 6:3, 6:2.

Finały gry podwójnej:

kobiety – Joanna Zawadzka/Patrycja Polańska (obie Sport Klub Kryspinów) – Wiktoria Nosek (KS Tęcza-Społem Kielce)/Karolina Śnita (AT Promasters Szczecin) 6:0, 6:4.

mężczyźni – Karol Drzewiecki/Michał Nispoń (obaj Grunwald Poznań) – Konrad Mularczyk (ZTT Złotoryja)/Szymon Walków (Redeco SiR Wrocław) 4:6, 7:6 (4), 10:7.

Półfinały gry podwójnej kobiet:

Zawadzka/Polańska – Julia Przybylska (AZS Poznań)/Marta Ruszczyńska (UKS Okęcie Sport Warszawa) 6:2, 7:5;

Nosek/Śnita – Paulina Czarnik (AZS Poznań)/Agata Borgman (KS Górnik Bytom) 0:6, 7:6 (1), 11:9.

Na zdjęciu Karol Drzewiecki i Michał Nispoń.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *