Pekao Szczecin Open. Daniel Michalski, mistrz Polski zagra dzięki „dzikiej karcie”

W Szczecinie zagra Daniel Michalski, mistrz Polski.

Albert Ramos-Vinolas, który otrzymał od organizatorów challengera Pekao Szczecin Open „dziką kartę” i jest najwyżej sklasyfikowanym tenisistą, który w nim wystąpi. Hiszpan zajmuje 42. miejsce listy ATP. Na kortach przy Wojska Polskiego dzięki kolejnej przyznanej „dzikie karcie” zobaczyć będzie można również mistrza Polski z Bytomia – Daniela Michalskiego. Mecze eliminacyjne 11-12 września, finał 18 września.

– Na liście zgłoszeń mamy aż sześciu zawodników z pierwszej setki rankingu, co mnie niezwykle cieszy. Jeśli chodzi o „dzikie karty” to w tym roku mamy do dyspozycji zaledwie trzy. Jedną otrzyma Albert Ramos-Vinolas, który obecnie znajduje się na 42. pozycji światowego rankingu i bez niej nie mógłby zagrać w naszym turnieju. Druga „dzika karta” trafia w ręce mistrza Polski – Daniela Michalskiego – mówi Krzysztof Bobala, dyrektor największego i najstarszego krajowego challengera. I dodaje: – Trzeciej „dzikiej karty” jeszcze nie podam, ponieważ prowadzimy rozmowy z jednym naprawdę dobrym zawodnikiem. Jeśli nasze negocjacje zakończą się fiaskiem, wówczas „dziką kartę” otrzyma jeden z Polaków. Szansę zagrania w eliminacjach otrzymają na pewno Szymon Kielan oraz Jan Choiński, który wygrał niedawno Futuresa. O dwie ostatnie „dzikie karty” do eliminacji singla i debla jest jeszcze walka – zakończył.

Uczestnicy konferencji przed turniejem ATP Challenger Pekao Szczecin Open.
Uczestnicy konferencji przed turniejem ATP Challenger Pekao Szczecin Open.

Na liście startowej znaleźli się ponadto m. in.: Pedro Martinez (54. ATP, Hiszpania), Federico Coria (78., ATP, Argentyna), Bernaba Zapate Miralles (79. ATP, Hiszpania), czy Roberto Carbelles Baena (80. ATP, Hiszpania). Baczną uwagę warto zwrócić na 21-letniego reprezentanta Tajwanu Chun-Hsin Tsenga (85. ATP), który ma na koncie trzy tytuły wywalczone podczas challengerów, w tym dwa zdobyte w tym roku.

– Jesteśmy przygotowani do tegorocznej edycji tak dobrze, jak w poprzednich latach. Dla nas to ważny moment w roku, gdyż to doskonała okazja, aby w dobrej atmosferze mieć możliwość spotkania się z naszymi kluczowymi partnerami. W tym roku priorytetowo stawiamy na to, aby wielu klientów z całego kraju miało możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu – dodała Katarzyna Koroch, dyrektor Regionu Zachodniego Banku Pekao S.A.

Ramię w ramię z Bankiem Pekao S.A. idzie także Miasto Szczecin, czyli drugi ze sponsorów tytularnych challengera.

– Pekao Szczecin Open to największy i najstarszy turniej tej klasy – to dla miasta kluczowe wydarzenie w roku. Warto podkreślić, że ten turniej aż trzykrotnie został wyróżniony tytułem najlepszego Challengera na świecie, co tylko podkreśla rangę eventu. Turniej świetnie wpisuje się w działania promocyjne miasta. – powiedziała Lida Rogaś, zastępca prezydenta Miasta Szczecin.

Przez lata uczestnicy i kibice przyzwyczaili się do tego, że na turniejowym obiekcie można podziwiać nie tylko wspaniałe mecze, ale też piękne samochody. O tym, czego można spodziewać się w tym roku opowiedział Michał Kozłowski, przedstawiciel firmy Lexus Kozłowski, głównego sponsora turnieju: – Obsługa logistyczna turnieju jest już dobrze rozplanowana, mamy nową, zaktualizowaną flotę. Będzie bezpiecznie, sprawnie, więc kluczowe aspekty są już dopięte na ostatni guzik. Dodatkowo mamy własną strefę na kortach, gdzie będziemy mogli przedstawić kibicom nasze modele aut.

Pekao Szczecin Open po raz czwarty zamyka cykl LOTOS PZT Polish Tour. Tegoroczna edycja to dwanaście turniejów, których kulminacyjnym punktem były ESVELO 96. Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie, po raz kolejny rozegrane na kortach KS Górnik Bytom, z rekordową pulą nagród ponad 1 miliona złotych. 2022 rok to również rekordowa liczba męskich turniejów rangi ATP Challenger, które w tym sezonie rozegrane zostały już w Poznaniu i Kozerkach. Kobiety miały po raz pierwszy możliwość rywalizacji w turnieju o rekordowej w LOTOS PZT Polish Tour puli 100 tys. dolarów, podczas Memoriału Lecha i Marii Kaczyńskich. LOTOS PZT Polish Tour to cykl, którego podstawowym celem, od pierwszej edycji, ma być wspieranie i ułatwianie drogi rozwoju młodych zawodników, poprzez większą liczbę dobrze zorganizowanych międzynarodowych turniejów w naszym kraju. Przez ostatnie cztery lata cykl pozwolił wypłynąć na szerokie wody takim zawodnikom jak m.in. Maja Chwalińska, Weronika Falkowska, Kacper Żuk czy Daniel Michalski, którzy pną się światowym rankingu na coraz wyższe pozycje. Tradycją jest już to że Pekao Szczecin Open zapewnia jedną z dzikich kart do turnieju Mistrzowi Polski w Tenisie. Tegorocznym zwycięzcą Narodowych Mistrzostw Polski jest Daniel Michalski, i to jego będzie można dopingować na szczecińskich kortach.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin.

ORLEN jest Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Tenisowego oraz Sponsorem Tytularnym cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej