Nie będzie kontynuacji turnieju BNP Paribas Warsaw Open

W ostatniej edycji BNP Paribas Warsaw Open triumfowała Iga Świątek. Fot. bnpparibaswarsawopen.pl

Organizatorzy turnieju BNP Paribas Warsaw Open, największego tenisowego wydarzenia w Polsce, poinformowali w specjalnym oświadczeniu, że kończą projekt i w przyszłym roku nie będzie go na tenisowej mapie. Był to jedyny w naszym kraju turniej z cyklu WTA 250, w którym brały udział najlepsze tenisistki z Polski i zagranicy. W 2023 roku w Warszawie wygrała Iga Świątek.

W oświadczeniu gospodarze turnieju BNP Paribas Warsaw Open podkreślili, że „decyzję o zakończeniu projektu podjęto na podstawie analizy w obszarach sportowym, infrastrukturalnym i biznesowym przedsięwzięcia, a także biorąc pod uwagę kalendarz tenisowy na kolejne dwa lata, w których miała jeszcze obowiązywać licencja”.

Współorganizator turnieju, Tomasz Świątek, ojciec Igi, podsumował: – Cieszę się, że w Polsce odbyły się trzy edycje tego turnieju i że – jak już wiemy – ostatnią wygrała Iga. Mam nadzieję, że dzięki popularności Igi Polacy mogli zasmakować tenisa na światowym poziomie i że rozpocznie to pozytywną zmianę w naszym kraju, którą zresztą już widzimy. Jestem dumny, że mogłem to zapoczątkować – podkreślił Tomasz Świątek.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym