Miami Open 2024. W nocy mecz Igi Świątek, liderki rankingu WTA. Amerykanki idą jak burza

Iga Świątek, liderka rankingu WTA tenisistek, która właśnie rozpoczęła 96. w karierze tydzień jako rakieta nr 1 kobiecego. Fot. Olga Pietrzak

Za nami szósty dzień turnieju Miami Open 2024 o randze imprezy WTA 1000. Mimo że deszcz wciąż utrudnia życie organizatorom, tenisistkom i tenisistom, a część meczów trzeba było przerwać, wszystkie zaplanowane na niedzielę spotkania zostały jednak rozegrane. Z polskiego punktu widzenia, najważniejsze, że w 1/8 finału gry pojedynczej kobiet zameldowała się Iga Świątek, po zwycięstwie z Czeszka  Lindą Noskovą (czytaj także: Iga Świątek po niebywałym pojedynku awansowała do 1/8 finału). Polka powalczy o ćwierćfinał z Jekateriną Aleksandrową już w nocy z poniedziałku na wtorek 25/26 marca. Obie tenisistki wyjdą na kort nie wcześniej niż o godzinie 1.30 polskiego czasu. Na razie bardzo dobrze na Florydzie radzą sobie reprezentantki gospodarzy. W niedzielę swoje mecze wygrały: Coco Cori Gauff, Jessica Pegula, Emma Navarro oraz Danielle Collins.

Polka 96. Tydzień na czele rankingu WTA

Iga Świątek po trudnym meczu pokonała Czeszkę Lindę Noskovą. Fot Miami Open 2024/Hard Rock Stadium
Iga Świątek po trudnym meczu pokonała Czeszkę Lindę Noskovą. Fot Miami Open 2024/Hard Rock Stadium

Liderka rankingu WTA tenisistek, która właśnie rozpoczęła 96. w karierze tydzień jako rakieta nr 1 kobiecego tenisa na świecie wciąż zachowuje szanse na drugi w karierze triumf w Miami Open, drugi Sunshine Double i 20. w karierze tytuł w imprezie głównego cyklu WTA Tour i powiększa przewagę w światowym rankingu, wyeliminowana już z turnieju, na Florydzie Aryną Sabalenką z Białorusi. W meczu o awans do ćwierćfinału Iga Świątek zmierzy się z rozstawiona z numerem 14. rosyjską tenisistką Jekateriną Aleksandrową.

Polka z Rosjanką powalczy o ćwierćfinał już w nocy z poniedziałku na wtorek 25/26 marca. Obie tenisistki wyjdą na kort nie wcześniej niż o godzinie 1.30 polskiego czasu, po zakończeniu meczu mężczyzn Carlos AlcarazGael Monfils.

Iga Świątek i Jekaterina Aleksandrowa zagrają ze sobą po raz piąty. Obecny bilans 3:1 dla Polki. Iga Świątek pokonała Jekaterię Aleksandrowa już trzykrotnie, w tym w lutym 2024 w 1/8 finału wygranego ostatecznie turnieju rangi WTA 1000 w Doha, a jedynej porażki doznała w ich pierwszej konfrontacji na początku 2021 roku w imprezie WTA 500 w Melbourne.

Niedzielne mecze gry pojedynczej kobiet nie przyniosły niespodzianek, a najwięcej emocji było chyba właśnie w meczu Igi Świątek z Lindą Noskovą. Najbliższa rywalka tenisistki z Raszyna w niedzielę także potrzebowała do awansu trzech setów, pokonując ostatecznie rodaczkę Anastazję Pawluczenkową 6:4, 3:6, 6:3.

Zwycięskie mecze Amerykanek

Pewnie w dwóch setach awans zapewniły sobie turniejowa trójka Amerykanka Cori Coco Gauff oraz turniejowa piątka – Amerykanka Jessica Pegula.

Pewnie w dwóch setach awans zapewniła sobie m. in. turniejowa trójka Amerykanka Cori Coco Gauff. Fot. Miami Open 2024/Hard Rock Stadium
Pewnie w dwóch setach awans zapewniła sobie m. in. turniejowa trójka Amerykanka Cori Coco Gauff. Fot. Miami Open 2024/Hard Rock Stadium

Do 1/8 finału w niedzielę przebiły się również dwie inne tenisistki amerykańskie Emma Navarro oraz Danielle Rose Collins.

Przypomniała o sobie Caroline Garcia. Francuzka, która była już przecież czwartą tenisistką rankingu WTA, po dwóch bardzo wyrównanych, zaciętych setach, pokonała coraz lepiej radzącą sobie po powrocie na korty po urodzeniu córki Japonkę Naomi Osakę, czterokrotną mistrzynię turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej kobiet, byłą liderkę światowego rankingu tenisistek.