Nowości

Medale tenisistów Warty na wózkach

przez

dnia

Dwa medale mistrzostw Polski wywalczyli tenisiści na wózkach Warty Poznań.

W hali WOSiR w Drzonkowie (województwo lubuskie) odbyły się Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach. W imprezie startowała drużyna  KS Warta Poznań W pierwszym meczu zawodnicy Warty pokonali Start Szczecin 3:0, następnie w półfinale przegrali 1:2 – po dramatycznym meczu – z SIKT II Płock. O końcowym wyniku decydował super tiebreak.

W meczu o trzecie miejsce poznaniacy wygrali z ZSTTW Zielona Góra 2:1 Drużyna KS Warta wystąpiła w składzie: Marek Nitschke,Leszek Jabłoński i Krzysztof Kowalewski.

Oprócz rywalizacji drużynowej zawodnicy wcześniej uczestniczyli (także w Drzonkowie) w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Polski 2014 w tenisie na wózkach, gdzie Krzysztof Kowalewski zdobył brązowy medal w grze podwójnej.Partnerem  Krzysztofa był zawodnik  z UKS LOB-DAT Wrocław Jarosław Żyła. W ćwierćfinale wraz ze swoim partnerem pokonali inną  parę klubową KS Warta Poznań: Leszek Jabłoński i Marek Nitschke. W rywalizacji indywidualnej Krzysztof Kowalewski, Leszek Jabłoński i Marek Nitschke zostali sklasyfikowani na miejscach 9-16

Końcowa kolejność HDMP: 1. SIKT I Płock, 2. SIKT II Płock, 3. KS Warta Poznań, 4. ZSTTW Zielona Góra, 5. Start Szczecin, 6. WTS DeSki Warszawa.

HDMP-w-Drzonkowie od lewej Marek Nitschke ,Leszek Jabłoński i Krzysztof Kowalewski-1000Na zdjęciu od lewej: Marek Nitschke, Leszek Jabłoński i Krzysztof Kowalewski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *