Maja Schweika i Sebastian Tejerina mistrzami Polski do lat 12

Sebastian Tejerina i Maja Schwieka mistrzami Polski w grze pojedynczej do lat 12.

Na kortach Akademii Tenisowej Masters w Radomiu zakończyły się Aluplast Mistrzostwa Polski do lat 12. Tytuły w grze pojedynczej wywalczyli: Maja Schweika (Sopot Tenis Klub) oraz Sebastian Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy).

– Wszystkim uczestnikom mistrzostw doskwierał upał. Za grę w tych trudnych warunkach należą się dla każdego brawa. W tym miejscu ważna uwaga dla młodych sportowców: zakładajcie czapki, pijcie dużo wody i elektrolitów i odpoczywajcie – mówi Adam Molenda, trener kadry narodowej dziewcząt do lat 12 i dodaje: – Dobrej postawy Mai Schweika można się było spodziewać, dlatego otrzymała „dziką kartę” do turnieju głównego. Wykorzystała swoją szansę maksymalnie. Ciekawy mecz zagrała w walce o finał Marysia Małecka z klubu Hutnik Warszawa Tenis, w którym w pierwszym secie stawiła duży opór Mai prowadząc nawet 5:3. Schweika pokazała wtedy charakter, grając lepiej pod presją. Z kolei największy postęp w trakcie ostatniego pół roku zrobiła moim zdaniem Iga Mazur z Torunia, którą prowadzi obecnie Hanna Kapustka.

Maja Schwieka i Aleksandra Zapława.
Maja Schwieka i Aleksandra Zapława.

Maja Schweika, której tata jest Niemcem, a mama Polką trenuje na co dzień w Akademii Tenisowej w Halle. – Trenuję pięć razy w tygodniu. Oczywiście oprócz zajęć tenisowych są też ogólnorozwojowe – mówi Maja.

A jej tata Michael Schweika to bardzo znany i ceniony w Niemczech osteopata i fizjoterapeuta, który pracował w klubach Bundesligi: Arminii Bielefeld i Herthcie Berlin. – W tenisa gram, ale amatorsko – zaznacza z uśmiechem Michael Schweika, który przyjaźni się z Arturem Wichniarkiem, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej i byłym graczem klubów niemieckich, a obecnie ekspertem telewizyjnym.

Z Radomia w doskonałych nastrojach wracali także przedstawiciele Kostrzyńskiego Klubu Tenisowego.

– Wywalczyłem złoty medal w grze pojedynczej i w deblu w parze z Błażejem Krzyśko jest więc z czego się cieszyć – mówi Sebastian Tejerina. – Każdy mecz był inny i do każdego trzeba było inaczej się przygotować także taktycznie, ale w tym pomagał mi tata, który jest też moim trenerem.

– Sebastian przez cały turniej starał się grać agresywnie i narzucić swój styl każdemu rywalowi, to przyniosło efekt w postaci zdobycia dwóch tytułów. W finale zmierzył się z leworęcznym Janem Paradowskim, początek był trudny, bo Sebastian przegrywał w pierwszym secie 1:3, ale dość szybko opanował sytuację na korcie i ostatecznie zwyciężył – podsumował występ syna Alejandro Tejerina.

Alejandro Tejerina z synem Sebastianem.
Alejandro Tejerina z synem Sebastianem.

Finały gry pojedynczej

dziewczęta –

Maja Schweika (Sopot Tenis Klub) – Aleksandra Zapława (Gdańska Akademia Tenisowa) 6:2, 6:2

chłopcy –

Sebastian Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy) – Jan Paradowski (Krakowski Klub Sportowy Olsza) 6:3, 6:0

Finały gry podwójnej

dziewczęta –

Zuzanna Giżewska/Antonina Snochowska (obie Sopot Tenis Klub) – Weronika Gnyś (Tenis Park Kołobrzeg)/Alicja Szweda (Szczecineckie Towarzystwo Sportowe) 6:4, 3:6, 10-7

chłopcy –

Sebastian Tejerina/Błażej Krzyśko (KS Górnik Bytom) – Emil Makieła (Park Tenisowy Olimpia)/Jan Paradowski 4:6, 6:0, 10-6

Maciej Łosiak

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości