Magdalena Fręch w finale kwalifikacji w Montrealu

Magdalena Fręch zagra w finale eliminacji turnieju w Montrealu. Fot. Archiwum M. Fręch

Magdalena Fręch (80. WTA) uczyniła pierwszy z dwóch kroków na drodze do głównego turnieju WTA 1000 National Bank Open presented by Rogers w Montrealu. W pierwszej rundzie dwustopniowych kwalifikacji urodzona w Łodzi tenisistka KS Górnik Bytom zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, bardzo pewnie, w zaledwie 68 minut pokonując Australijkę Storm Hunter (151. WTA) 6:2, 6:2.

Pewna wygrana Polki

Magdalena Fręch w sobotnim mecz nie dala Storm Hunter, piątej deblistce światowego rankingu większych szans, w każdym z dwóch setów „oddając” przeciwniczce tylko dwa gemy.

W secie otwarcia wprawdzie jako pierwsza, już w gemie drugim, dwa break-pointy obroniła Polka, ale od wyniku 2:2 cztery następne gemy wygrała Magdalena Fręch, po 40. minutach i zwycięstwie 6:2 zapisując pierwszą odsłonę spotkania na swoim koncie.

Australijka wprawdzie walczyła po stracie serwisu w gemie szóstym od razu mogła odpowiedzieć przełamaniem powrotnym, ale nie wykorzystała break-pointa, a w gemie ósmym zanim po raz drugi nie utrzymała serwisu w efekcie przegrywając pierwszy set – obroniła cztery piłki setowe, „kapitulując” dopiero przy piątym setbolu.

W secie drugim Polce poszło już łatwiej, druga odsłona meczu trwała tylko 28 minut. W tej części meczu Magdalena Fręch nie była już ani razu zagrożona stratę serwisu, zdobyła breaki w gemach czwartym (na 1:3) oraz w gemie ósmym, po 68 minutach meldując się w finale kwalifikacji znaczącej imprezy w Montrealu.

W ostatnim, jak się okazało gemie meczu Polka szybko objęła prowadzenie 40:0 wypracowując trzy z rzędu piłki meczowe i przy drugiej z nich „zamknęła” spotkanie z Storm Hunter, bezdyskusyjnie pokonując Australijkę 6:2, 6:2.

Fręch kontra Stearns o turniej główny

W finale dwustopniowych kwalifikacji Magdalena Fręch spotka się z Amerykanką Peyton Stearns (59 WTA), z którą zaledwie cztery dni temu przegrała w pierwszej rundzie trwającego jeszcze turnieju WTA 500 Mubadala Citi DC Open w Waszyngtonie, marnując mnóstwo okazji, by mecz potoczył się inaczej, albo z Kanadyjką Katherine Sebov (144. WTA).

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała