Magdalena Fręch przebrnęła kwalifikacje w Sydney. Porażki Magdy Linette i Katarzyny Kawy

Magdalena Fręch, która jest pewna występu w wielkoszlemowym turnieju Australian Open 2022 w Melbourne, w obecnym tygodniu zagra w silnie obsadzonym turnieju rangi WTA 500 Sydney Tennis Classic 2022. Łodzianka przebrnęła dwustopniowe kwalifikacje. Magda Linette startująca w turnieju WTA 250 Adelaide 2 przegrała w I rundzie turnieju głównego z Amerykanką Alison Riske. Z kolei Katarzyna Kawa odpadła w I rundzie kwalifikacji do AO przegrywając z Japonką Nao Hibino.

Sukces łodzianki w Sydney

Magdalena Fręch udział w turnieju głównym w WTA 500 Sydney Tennis Classic 2022 zapewniła sobie w poniedziałek rano czasu polskiego, w decydującym meczu dwustopniowych kwalifikacji pokonując Francuzkę Oceane Dodin 6:2, 7:5. To sukces łodzianki, gdyż jej rywalka, w rankingu WTA, jest od niej klasyfikowana 15 lokat wyżej.

Magdalena Fręch po pewnym wygraniu pierwszego seta, w dziewiątym gemie drugiej partii miała meczbola którego nie wykorzystała, ale następnie bez problemu utrzymała własne podanie i w kolejnym gemie serwisowym Francuzki osiągnęła cel uzyskując przełamanie, dzięki czemu wygrała mecz w dwóch setach.

Fręch w I rundzie turnieju głównego w Sydney zmierzy się we wtorek z inną kwalifikantką Eleną-Gabrielą Ruse z Rumunii. Do drobinki głównej dostała się też Dodin, która zastąpiła Ashleigh Barty. Australijka wycofała się z tej imprezy.

Impreza w Sydney ma silną obsadę. W poniedziałek, w Polsce jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek, awans do II rundy zapewniły już sobie między innymi Hiszpanka Paula Badosa Gibert, Estonka Anett Kontaveit, czy Czeszka Petra Kvitova.

Przypomnijmy, że w turnieju Sydney Tennis Classic 2022 wystąpić miała także Iga Świątek, ale jak napisała na Twitterze „ciało potrzebuje regeneracji przed Australian Open” i z imprezy się wycofała.

Magda Linette zaczęła sezon od porażki

W poniedziałek rozpoczęła sezon 2022 druga obecnie polska tenisistka Magda Linette. Inauguracja nie okazała się dla poznanianki pomyślna. W pierwszej rundzie turnieju Adelaide 2 rangi WTA 250 Magda Linette przegrała z Amerykanką Alison Riske 4:6, 4:6.

Było to piąte spotkanie obu tenisistek na zawodowych kortach i piąta porażka Polki.

Katarzyna Kawa nie zagra w Australian Open

Niestety Katarzyna Kawa nie zagra w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open 2022 (17-30 stycznia). Polka w pierwszej rundzie trzystopniowych kwalifikacji do imprezy w Melbourne, przegrała z Japonką Nao Hibino 1:6, 5:7. We wtorek 11 stycznia do kwalifikacji przystąpi jeszcze dwoje przedstawicieli polskiego tenisa: Urszula Radwańska oraz Kacper Żuk.

Przypomnieć tylko można, że pięcioro reprezentantów Polski jest pewnych udziału w Australian Open 2022 w grze pojedynczej bez kwalifikacji. To Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch w rywalizacji kobiet oraz Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak w rywalizacji mężczyzn.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Kamil Majchrzak zagra w półfinale turnieju kortach w holenderskim 's-Hetrogenbosch. Fot. Libema Open 2026/ATP Tour

Kamil Majchrzak (76. ATP), najwyżej obecnie klasyfikowany w światowym rankingu polski tenisista, w piątek 12 czerwca 2026 rozegrał świetny  mecz i po pokonaniu w dwóch setach 6:4, …

Magda Linette (AZS Poznań) powalczy w sobotę o miejsce w finale turnieju rangi WTA 250 Libema Open 2026 w holenderskim ‘s-Hertogenbosch. W swoim trzecim tegorocznym meczu na kortach …

RokitkiPark Open to jedna z największych tenisowych imprez roku w Polsce. Turniej rangi ITF W50 w Gdańsku (23-28 czerwca), który należy do cyklu LOTTO PZT Polish Tour, będzie …

Turniej Enea Poznań Open rozgrywany jest na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Fot. Enea Poznań Open

Jan Choinski, Brytyjczyk o polskich korzeniach, który zachwycił publiczność na Wimbledonie, czy Dalibor Svrcina ubiegłoroczny finalista, a być może swego czasu 45. na świecie Aleksandr Szewczenko, doświadczony tenisista …