LOTTO SuperLIGA. Spotkanie kolejki w Kozerkach. Derby Mazowsza – CKT kontra Mera

Zespół CKT Grodzisk Mazowiecki tuz przed sobotnim meczem z Merą. Fot. LOTTO SuperLIGA

Przed nami ostatnia kolejka zasadniczej fazy rozgrywek LOTTO SuperLIGI, zawodowej ligi tenisa, w której osiem zespołów rywalizuje  o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W niedzielę poznamy ostatecznie cztery zespoły, które w grudniu podczas Final Four rywalizować będą o medale DMP 2023 oraz drużynę, która o miejsce w tenisowej elicie na sezon 2024 będzie musiała rywalizować 3 września na wyjeździe z wicemistrzem forBET 1.LIGI, zespołem ZTT BAZALT Złotoryja. Podobnie jak przed tygodniem, również ostatnia kolejka rozgrywek została rozłożona na dwa dni. Spotkanie CKT Grodzisk Mazowiecki – WKT Mera Warszawa zostanie rozegrane w sobotę, natomiast spotkania WKS Grunwald Poznań – KT Kubala Ustroń oraz KS Górnik Bytom – Osavi Tennis Team Kalisz odbędą się w niedzielę 13 sierpnia.

Poznaniacy nie jadą do Bielska-Białej

Nie dojdzie do skutku spotkanie, w którym wciąż aktualny mistrz Polski, pozostający w kompletem możliwych do zdobycia punktów w obecnym sezonie 2022, pewny już pierwszej pozycji w tabeli po fazie zasadniczej sezonu 2023 BKT Advantage Bielsko-Biała miał podejmować AZS Tenis Poznań. Pogodzona z bezpośrednią degradacją do forBET 1.LIGI (drugi poziom rozgrywkowy) drużyna ze stolicy Wielkopolski zrezygnowała z wyjazdu do Bielska-Białej.

Potrzebują zwycięstwa za pełną pulę

Drużyna Mery Warszawa na korcie w Kozerkach. Fot. LOTTO SuperLIGA
Drużyna Mery Warszawa na korcie w Kozerkach. Fot. LOTTO SuperLIGA

Za spotkanie kolejki już wcześniej wybrany został pojedynek w Kozerkach między wicemistrzem Polski CKT Grodzisk Mazowiecki, a brązowym medalistą DMP 2022 drużyną WKT Mera Warszawa. Jak się teraz okazuje, rywalizacja w Kozerkach faktycznie zapowiada się bardzo interesująco. Obie drużyny mają o co walczyć. Wicemistrzowie Polski z Grodziska Mazowieckiego potrzebują zwycięstwa za pełną pulę trzech punktów, by jeszcze myśleć, o znalezieniu się „rzutem na taśmę” w Final Four rozgrywek, natomiast zespół ze stolicy potrzebuje koniecznie wygranej w Kozerkach za trzy punkty, aby uniknąć rozgrywania barażu o pozostanie w tenisowej elicie kraju, właśnie kosztem najbliższych rywali. Ekipa z Grodziska znajdzie się w Final Four jeżeli zdobędzie trzy punkty, zaś Osavi Tennis Team Kalisz przegra w Bytomiu.

Oczywiście, jak zawsze przy okazji spotkania kolejki, także w Kozerkach wszystkie wydarzenia towarzyszące takiemu spotkaniu, w tym rozgrywki dla młodych adeptów tenisa.

Wiele możliwych scenariuszy

Dwa pozostałe pojedynki mieć również będą kolosalne znaczenie i podczas nich rozstrzygnie się ostatecznie kwesta obsady Final Four rozgrywek.

Z kwartetu zespołów: KKS Górnik Bytom, Osavi Tennis Team Kalisz, KT Kubala Ustroń, Grunwald Poznań, pewni awansu do czołowej czwórki są już bytomianie. Wprawdzie może się zdarzyć, że zespół ze Śląska  przegra u siebie z rewelacją z Kalisza, i zakończy sezon zasadniczy z dorobkiem 11 punktów, ale i tak w najgorszym przypadku zajmą czwartą lokatę.

W dobrej sytuacji jest także KT Kubala Ustroń, który zmierzy się w Poznaniu z WKS Grunwald. Wygrana ekipy z Ustronia za trzy punkty, a nawet nieznaczna porażka 3:4 zagwarantuje drużynie z Ustronia awans. KT Kubala nie może jednak być pewny awansu, jeśli bowiem zwycięstwo za za trzy punkty odniosą poznaniacy, a kaliszanie zwyciężą w Bytomiu i jednocześnie CKT Grodzisk Mazowiecki pokona za trzy punkty, drużyny z Ustro9ni zabraknie w Final Four.

Beniaminek WKS Grunwald Poznań także zachował szanse, również ma szanse na awans, ale bardziej iluzoryczne. W razie zwycięstwa z KT Kubala 4:2 lub wyżej, wojskowi muszą liczyć na porażki Osavi Tennis Team Kaliszoraz CKT Grodzisk Mazowiecki.

Osavi Kalisz jedzie do Bytomia nie przegrać. Nawet porażka nie oznacza zupełnej utraty szans kaliszan, ale tylko w przypadku przegranych CKT Grodzisk oraz WKS Grunwald Poznań.

TABELA LOTTO SuperLIGI PO 6. KOLEJKACH

1. BKT Advantage Bielsko-Biała    6       18     31:5           62-14

2. KS Górnik Bytom                       6       11     23:16         54-36

3. KT Kubala Ustroń                       6       11     20:18         48-45

4. Osavi Tennis Team Kalisz 6       9       19:17         39-41

5. CKT Grodzisk Mazowiecki         6       8       15:22         36:51

6. WKS Grunwald Poznań             6       7       17:21         39-46

7. WKT Mera Warszawa                6       5       13:24         33-52

8. AZS Tenis Poznań                       6       3       12:27         31-59

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym