LOTOS PZT Polish Tour w Bydgoszczy. Ewald przegrała. O finał zagrają trenujące w Polsce Kotliar i Olianowska

Waleria Olianowska czeka na polskie obywatelstwo.

Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT) odpadła w ćwierćfinale turnieju ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy, rozgrywanego w ramach 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. W walce o finał zobaczymy Ukrainkę Jelizawetę Kotliar (Park Tenisowy Olimpia Poznań) spotka się z Walerią Olianowską (nr 7., Warsaw Sports Group).

Weronika Ewald przegrała w piątek 0:6, 6:7 (5-7) z Czeszką Lindą Klimovicovą, rozstawioną z numerem czwartym.

Weronika Ewald.
Weronika Ewald.

W pierwszym sobotnim półfinale, o godzinie 11, Ukrainka Jelizaweta Kotliar, stypendystka Fundacji Eliny Switoliny, która reprezentuje Park Tenisowy Olimpia spotka się z Walerią Olianowską (nr 7.). Urodzona w Moskwie i czekająca na polskie obywatelstwo Olianowska gra i trenuje w Warszawie w Warsaw Sports Group.

W drugim półfinale na kort wyjdą Klimicova ze Słowaczką Katariną Kuzmovą (nr 2.). Na koniec dnia wyznaczono finał gry podwójnej, w którym Rogozińska-Dzik i Olianowska powalczą o tytuł z ukraińskimi siostrami Maryną i Nadiją Kolb, parą rozstawioną z numerem drugim w drabince.

Stefania Rogozińska-Dzik i Waleria Olianowska powalczą o tytuł z ukraińskimi siostrami Maryną i Nadiją Kolb.
Stefania Rogozińska-Dzik i Waleria Olianowska powalczą o tytuł z ukraińskimi siostrami Maryną i Nadiją Kolb.

W Bydgoszczy wystartowało w singlu 11 polskich tenisistek, a cztery z nich przeszły pierwszą rundę. Wyniki: https://www.itftennis.com/en/tournament/w15-bydgoszcz/pol/2022/w-itf-pol-03a-2022/order-of-play/

Fale Loki Koki Tennis Cup 2022 to już ostatni kobiecy turniej w tegorocznym cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Największą imprezą dla tenisistek w tym cyklu był ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open. Rozegrany został w pierwszym tygodniu sierpnia na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego pod Grodziskiem Mazowieckim.

W tym tygodniu na obiekcie NCS PZT odbywa się druga duża międzynarodowa impreza – challenger ATP90 Kozerki Open również zaliczany do „narodowego Touru”. Tenisiści walczą w nim o premie w łącznej wysokości 67 960 dolarów.

Sponsorem strategicznym Polskiego Związku Tenisowego oraz sponsorem tytularnym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest Grupa LOTOS.

(DOB)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała