LOTOS PZT Polish Tour. Paweł Ciaś triumfuje w Łódź Cup

Triumfem Pawła Ciasia (KT Kubala Ustroń) zakończył się w niedzielę turniej ITF M15 Łódź Cup. Fot. LOTOS PZT Polish Tour

Triumfem Pawła Ciasia (KT Kubala Ustroń) zakończył się w niedzielę turniej ITF M15 Łódź Cup (z pulą nagród 15 tys. dol.) zaliczany do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W finale Ciaś pokonał zawodnika LOTOS PZT Team Maksa Kaśnikowskiego (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) 6:4, 7:6 (7-4).

Decydujący mecz w imprezie rozgrywanej na obiekcie MKT Łódź trwał godzinę i 55 minut, a Ciaś, rozstawiony z numerem trzecim w drabince, odniósł w niedzielę piąte w karierze zwycięstwo w cyklu ITF.

– Maks dzisiaj popełniał sporo niewymuszonych błędów, może z racji zdenerwowania. Na pewno granie przeciwko Polakom w międzynarodowym Tourze jest trochę niekomfortowe dla nas. Znamy się, czasami razem trenujemy. Każdy z nas się może czuć wtedy nieco nieswojo. Być może w niektórych momentach doświadczenie mi dziś jednak pomogło – powiedział Ciaś po triumfie w Łódź Cup.

– Jeśli chodzi o moje przygotowanie fizyczne, to nic się nie zmienia, te same obciążenia, może byłem w nieco gorszej dyspozycji na mistrzostwach Polski  w Bytomiu, ale teraz forma z meczu na mecz idzie do przodu. Wiadomo, że ITF jest trochę ważniejszy ze względu na punkty do rankingu ATP, ale myślę, że tytułem mistrza Polski też bym nie pogardził. Ale niestety tam mi się nie udało – dodał ćwierćfinalista lipcowych w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu.

Kaśnikowski już po raz drugi w tym sezonie dotarł do finału imprezy z cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, ale nie udało mu się powtórzyć sukcesu sprzed prawie miesiąca. Na początku lipca wygrał we Wrocławiu turniej ITF M15 Betard Cup, zdobywając pierwszy tytuł w gronie zawodowców, zaledwie na trzy dni przed 19. urodzinami.

Maks Kaśnikowski już po raz drugi w tym sezonie dotarł do finału imprezy z cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Fot. LOTOS PZT Polish Tour
Maks Kaśnikowski już po raz drugi w tym sezonie dotarł do finału imprezy z cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Fot. LOTOS PZT Polish Tour

Tegoroczny Łódź Cup był szczęśliwy dla polskich tenisistów, ponieważ aż trzech z nich znalazło się w półfinałach gry pojedynczej. Szymon Kielan (Legia Warszawa) przegrał w sobotę z Ciasiem, ale po południu zrekompensował to sobie zwycięstwem w deblu, odniesionym w parze z Czechem Petrem Nouzą.

Zakończenie łódzkiej imprezy oznacza, że 4. edycja LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski osiągnęła półmetek. Był to bowiem szósty z 12 turniejów w kalendarzu cyklu, który rozpoczął się w maju na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Wówczas w turnieju dla krajowej czołówki OTK SuperSeria – Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour triumfowali Julia Oczachowska (KT Kubala Ustroń) i Michał Mikuła (WKT Mera Warszawa).

Zaraz po nim odbył się challenger ATP Poznań Open, w którym deblowe zwycięstwo odniósł zawodnik LOTOS PZT Team Szymon Walków, w parze z amerykańskim partnerem. Z Poznania tenisiści przenieśli się na ITF M15 Bytom Cup, gdzie pierwszy mecz w międzynarodowym Tourze po wznowieniu kariery wygrał Jerzy Janowicz (CKT Grodzisk Maz.).

Lipiec przyniósł pierwszy „dorosły” tytuł Kaśnikowskiego we Wrocławiu oraz Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, z rekordową pulą nagród przekraczającą sumę miliona złotych oraz Mercedesami CLA 180 Coupe dla zwycięzców w singlu od gdyńskiej firmy BMG Goworowski.

Natomiast w przyszłym tygodniu w ramach LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski odbędzie się Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open. Pierwszy w kraju turniej rangi ITF 100 rozegrany zostanie na twardych kortach otwartego w sobotę Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim.

W niedzielę miały ruszyć eliminacje do Polish Open, jednak od rana rozpoczęcie gier uniemożliwiają ciągłe opady deszczu.

Sponsorem strategicznym PZT oraz sponsorem tytularnym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest Grupa LOTOS.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym