LOTOS PZT Halowy Puchar Polski. Faworytki wciąż w grze

Weronika Falkowska turniejowa „jedynka” oraz Martyna Kubka rozstawiona z „dwójką” (obie LOTOS PZT Team) bez straty seta awansowały do półfinałów turnieju LOTOS PZT Halowy Puchar Polski „Gramy dalej”, rozgrywanego na kortach Górnika Bytom (Sponsorem Tytularnym cyklu jest Grupa LOTOS). Nieoczekiwanie w 1/4 finału odpadła Joanna Zawadzka (nr 3.).

Zawadzka przegrała w sobotnie popołudnie 4:6, 3:6 z Laurą Koralik, która w niedzielę o godzinie 9.30 spotka się z Falkowską. Weronika w sobotę rozegrała dwa mecze. Najpierw w drugiej rundzie (w pierwszej miała „wolny los”) pokonała Ewę Czapulak 6:3, 6:2, a następnie Patrycję Niewiadomską 6:3, 6:0.

Martyna Kubka.

Półfinalistki bytomskiej imprezy, z pulą nagród 58 tysięcy złotych, zapewniły sobie już czeki co najmniej na 7 tysięcy złotych. Awans do finału da premię w wysokości 10 tys., a zwyciężczyni zainkasuje 14 tysięcy złotych.

O ile występ Koralik w 1/2 finału jest nieoczekiwany, o tyle w drugiej parze – zgodnie z pozycjami w rankingu PZT – spotkają się Kubka oraz Julia Oczachowska, rozstawiona z numerem czwartym. Obie dotychczas nie straciły seta, a w sobotnich ćwierćfinałach Martyna pokonała Aleksandrę Wierzbowską (nr 7.) 6:0, 6:4, a Julia z Justyną Jodłowską (6.) 6:3, 6:0.

Niedzielne półfinały rozpoczną się jednocześnie na dwóch kortach o godzinie 9.30. Natomiast finał zaplanowany jest na godz. 12.30.

Sponsorem Tytularnym cyklu jest Grupa LOTOS.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym