Kwalifikacje Australian Open 2023. Magdalena Fręch w II rundzie

Magdalena Fręch. Fot. Monika Piecha

Trzecia obecnie polska tenisistka Magdalena Fręch (103. WTA) udanie rozpoczęła w poniedziałek trzystopniowe kwalifikacje do wielkoszlemowego Australian Open 2023 (Melbourne 16-29 stycznia). Polka w niespełna godzinę pokonała w I rundzie niżej notowaną Austriaczkę Sinję Kraus (197. WTA) 6:2, 6:0, zachowując szanse na występ w grze pojedynczej pierwszej w sezonie 2023 imprezy wielkoszlemowej.

Urodzona w Łodzi tenisistka Górnika Bytom źle rozpoczęła poniedziałkowy mecz, jako że w gemie drugim straciła serwis i 20-letnia Austriaczka objęła prowadzenie 2:0. Na szczęście Polka szybko opanowała sytuację, od tego momentu dominując na korcie w Melbourne. Do końca seta otwarcia Magdalena Fręch wygrała już wszystkie gemy, w tym trzy przy serwisie rywalki i po 31 minutach zapisała seta na swoim koncie, wygrywając pewnie 6:2.

W drugiej odsłonie meczu Polka kontynuowała swą dominacje. W secie II, trwającym tylko 23 minuty, Magdalena Fręch nie oddała przeciwniczce nawet jednego gema, odnosząc w meczu zdecydowane zwycięstwo 6:2, 6:0.

Tenisistki nie spędziły na korcie nawet godziny, mecz został zakończony po 54 minutach. W tym czasie Magdalena Fręch zaserwowała trzy asy, popełniając jeden podwójny błąd serwisowy, wygrała 12 z 14 rozegranych gemów, na swoją korzyść rozstrzygnęła 52 z 82 rozegranych akcji. Co ciekawe, Austriaczka miała 16 winnerów wobec 15 Polki, ale Magdalena Fręch popełniła zaledwie sześć niewymuszonych błędów, podczas gdy Sinja Kraus aż 19. Polka wypracowała 10 break-pointów wykorzystując sześć, Austriaczka miała tylko dwie okazje na przełamanie serwisu naszej tenisistki i jedną zamieniła na break.

W II rundzie kwalifikacji Magdalena Fręch, rozstawiona w nich z numerem piątym, zmierzy się z Amerykanką Sachią Vickery (184. WTA), która w I rundzie pokonała w poniedziałek 6:0, 6:2 Kathinkę von Deichmann (228.WTA), niżej klasyfikowaną w rankingu światowym tenisistkę z Liechtensteinu. Amerykanka, podobnie jak Polka, straciła zatem w I rundzie kwalifikacji zaledwie dwa gemy.

Z Sachią Vickery, 27-letnią tenisistką z Hollywood, Magdalena Fręch rywalizowała już na zawodowych kortach trzykrotnie i ma z nią niekorzystny bilans meczów: 1:2.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej