Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Dubaju. Wygrana Novaka Djokovicia

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 Dubai Duty Tennis Championships 2022.

Hubert Hurkacz (11. ATP) jest już w ćwierćfinale turnieju ATP 500 Dubai Duty Tennis Championships 2022 (korty twarde w puli nagród 2,94 mln dolarów). W środę rozstawiony z “czwórką” Hurkacz, bardzo pewnie wygrał z niżej notowanym reprezentantem Słowacji Alexem Molcanem (69. ATP) 6:3. 6:2. “Hubi” znowu zaprezentował się bardzo solidnie, do odniesienia zwycięstwa potrzebował niespełna 1,5 godziny. W ćwierćfinale turnieju w Dubaju zameldował się także lider rankingu ATP Serb Novak Djoković.

Pewna wygrana Hurkacza

Hubert Hurkacz bardzo dobrze prezentował się od początku meczu i już w gemie trzecim zdobył przełamanie na 2:1, którego nie roztrwonił. Praktycznie jedyny trudny moment w pierwszym secie przytrafił się wrocławianinowi w gemie szóstym, kiedy utrzymał serwis, choć przegrywał 0:40, ale wygrał pięć kolejnych akcji.

Set dobiegł końca po gemie dziewiątym, kiedy “Hubi” raz jeszcze wygrał gema serwisowego Słowaka wykorzystując piątą piłkę setową po tym jak Molcan zepsuł woleja.

Druga partia zaczęła się od długiego gema z trudem wygranego przez Polaka przy własnym serwisie. Słowak, który dzień wcześniej sprawił sporą niespodziankę eliminując finalistę ATP 500 Dubai Duty Tennis Championships z 2021 roku Lloyda George’a Harrisa bardzo się starał, ale stawiał opór Polakowi tylko do  wyniku 2:2. Od tego momentu Hurkacz przejął całkowicie inicjatywę na korcie, nie oddał już przeciwnikowi ani jednego gema odnosząc drugie w turnieju bardzo efektowne zwycięstwo

Nie minęło jeszcze 1,5 godziny, a było po wszystkim. Mecz 6:3, 6:2 dla Huberta Hurtkacza!

Kluczem do sukcesu był bardzo dobrze funkcjonujący serwis Polaka, ale trzeba też zwrócić uwagę, że “Hubi” zaprezentował wiele efektownych akcji, nie bał się też zaatakować przy siatce, a co najważniejsze, czynił to skutecznie.

Sinner rywalem w walce o półfinał

W ćwierćfinale “Hubi” zmierzy się ze swoim przyjacielem Jannikiem Sinnerem, z którym w Dubaju występował wspólnie w turnieju gry podwójnej. Włoch pokonał Andy Murray’a 7:5, 6:2.

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner jeszcze w środę mieli zmierzyć się w ćwierćfinale turnieju deblowego z parą australijsko-słowacką John Peers/Filip Polasek, ale oddali mecz walkowerem.

Mecz Hurkacz – Sinner w czwartek jako drugi od godziny 12 (transmisja Polsat Sport ok. godz. 13.30).

Jannik Sinner będzie kolejnym rywalem Huberta Hurkacza.

Novak Djoković w ćwierćfinale

W ćwierćfinale turnieju w Dubaju zameldował się także lider rankingu ATP Serb Novak Djoković, który w dwóch setach uporał się z Rosjaninem Karenen Chaczanovem (26. ATP), srebrnym medalistą przeprowadzonych w 2021 roku Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Djoković wygrał 6:3, 7:6 (2).

Podstawą wygranej Nole był serwis, bardzo przydatny zwłaszcza w drugim secie, kiedy Chaczanov utrzymywał podanie o Djoković cały czas musiał “gonić” wynik. Dobry własny serwis był też kluczem do zwycięstwa w tie-breaku.

Tak Novak Djoković przypieczętował wygraną nad Karenem Chaczanovem.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Djokovicia będzie dobrze znany w Polsce Czech Jiri Vesely (123. ATP), który rozgrywa kolejny bardzo dobry turniej, a  w środę wyeliminował niespodziewanie, dużo wyżej notowanego Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta (15. ATP), wygrywając 6:2, 6:4.

W ten sposób Djokovoć ciągle wywiera presję na Daniiła Miedwidwiewa, gdyż jeśli Serb wygra imprezę w Dubaju, Rosjanin chcąc w poniedziałek objąć prowadzenie w rankingu ATP, będzie musiał triumfować w Acapulco.