Kielnia Cup 2014

Budowlańcy uczcili swoje święto na kortach tenisowych.

Na kortach Politechniki Poznańskiej Zespół Szkół Budowlanych z ul. Grunwaldzkiej zorganizował turniej tenisowy „Dzień Budowlańca na korcie”, który był jednocześnie drugą edycją ZSB Kielnia Cup.

– Turniej jest dla wszystkich przyjaciół i uczniów naszej szkoły oraz Politechniki Poznańskiej. Chcemy w ten sposób pokazać, że nasza szkoła rozwija się naukowo, artystycznie i sportowo – powiedział Arkadiusz Dratwa, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i jednocześnie główny organizator turnieju.

W tegorocznej edycji wystartowało ponad 40 zawodników i zawodniczek. W turnieju singlowym kobiet zwyciężyła Katarzyna Wachowiak. Druga była Violetta Stróżyk, a trzecia Anna Jopp. Mężczyźni rywalizowali w deblach. Eliminacje toczyły się w grupach. Do gier finałowych zakwalifikowały się cztery pary. W eliminacjach odpadła jedna z par, na którą stawiali gospodarze. – Tomasz Piątek i Arkadiusz Dratwa.

W półfinałach spotkały się pary: Tomasz Szukaj/Tomasz Peda i Michał Nowacki-/Waldemar Olejniczak, drugą parę półfinałową tworzyli Dariusz Nispoń/Ryszard Żurowski przeciwko Krzysztofowi Kromuła i Violettcie Stróżyk. W pierwszym pojedynku zwycięstwo odnieśli Szukaj/Peda w drugim Nispoń-Żurowski.

Pojedynek o trzecie miejsce górą była para Nowacki/Olejniczak, która pokonała rywali 6:4, 6:4. W finale bardzo zacięty pojedynek stoczyły pary Szukaj/Peda kontra Nispoń/Żurowski. Wynik tego finału 6:4, 6:5 dla Szukaja i Pedy.

– Chciałbym podkreślić, że tegoroczną edycję udało się zorganizować dzięki firmie Dombud z Nowego Tomyśla, która wsparła nas finansowo i merytorycznie. Andrzej Kurcewicz z firmy Dombud był motorem napędowym w organizowaniu tegorocznej edycji oraz jest jednocześnie wspaniałym tenisistą, bardzo mu dziękuję za pomoc – podkreślił Arkadiusz Dratwa.

IMG_7182-1000

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski

Oświadczenie Polskiego Związku Tenisowego

W związku z informacją o pozytywnym wyniku testu antydopingowego próbki A, przeprowadzonego u zawodnika Kadry Narodowej Juniorów Filipa Pieczonki, o którego wynikach ITF poinformował oficjalnie