Nowości

Jerzy Janowicz w Poznań Open

przez

dnia

Najlepszy polski tenisista, Jerzy Janowicz ponownie zagra w turnieju Poznań Open, który rozegrany zostanie od 15 do 23 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia.

„Jerzyk” wystąpi w poznańskim challengerze po raz szósty. W 2011 przegrał w finale, ale rok później triumfował, pokonując w decydującym meczu Francuza Jonathana Desneresa de Veigy. Dotychczas to jedyna wygrana reprezentanta Polski w całej historii turnieju.

– W tym roku w stolicy Wielkopolski zobaczymy kilku bardzo ciekawych tenisistów, którzy sklasyfikowani są na początku pierwszej setki listy ATP. Ich potencjał na pewno jest zdecydowanie większy i moim zdaniem kilku z nich szybko awansuje do Top 100 – mówi Krzysztof Jordan, dyrektor Poznań Open.

Z „jedynką” rozstawiony będzie 19-letni Norweg Casper Ruud junior. W styczniu ubiegłego roku był sklasyfikowany na pierwszym miejscu światowego rankingu juniorów. Najlepsze osiągnięcie w rywalizacji zawodowców to półfinał imprezy rangi ATP w Rio de Janeiro w lutym tego roku.  Ciekawostką jest fakt, że jego ojciec z powodzeniem rywalizował przed laty w poznańskim challengerze.

W walce o końcowe zwycięstwo będą się również liczyć: doświadczony Niemiec Florian Mayer, Czesi Adam Pavlasek, Jan Satral czy Lukas Rosol. Polscy kibice liczą na dobry występ wspomnianego Janowicza oraz młodych graczy: Kamila Majchrzaka, Michała Dembka czy Huberta Hurkacza (dwaj ostatni zagrają w turnieju głównym dzięki „dzikiej karcie”). Na kortach PTO zaprezentuje się także będący w tym sezonie w dobrej formie Andrzej Kapaś (reprezentuje WKS Grunwald Poznań). On też otrzymał od organizatorów „dziką kartę”.

– Od lat wspieramy turniej Poznań Open, wychodząc z założenia, że dzięki temu możemy wypromować młodych polskich graczy – dodaje Mariusz Kubiak z Urzędu Marszałkowskiego.

Warto przypomnieć, że na kortach w Lasku Golęcińskim swoje kariery rozpoczynali, bądź odbudowywali tacy tenisiści jak Jewgienij Kafielnikow, David Goffin, czy Pablo Carreno Busta. Triumfator gry pojedynczej otrzyma w tym roku 90 punktów w rankingu ATP i czek na 9,2 tys. euro.

Turniejowi profesjonalistów towarzyszyć będzie kilka imprez. Dla najmłodszych adeptów tenisa zorganizowane zostaną zawody Algida Cup w ramach programu Tenis 10 i dla graczy do lat 12. Będzie również turniej deblowy, w którym u boku byłych zawodowców wystąpią znani biznesmeni. Na kortach PTO będzie można zobaczyć Dawida Olejniczaka, Dawida Celta i poznaniaków Filipa Urbana oraz Krzysztofa Kwintę.

– Nasz challenger będzie się odbywać w zmienionym otoczeniu. Trwają ostatnie prace przy modernizacji budynku klubowego – zaznacza Ewelina Sterczewska, menedżerka PTO i zachęca także rodziców by zgłosili dzieci, które skończyły 9 lat, żeby podawały piłki podczas turniejowych meczów.

Wejście na obiekty PTO będzie bezpłatne z wyjątkiem soboty i niedzieli (22 i 23 lipca), kiedy rozegrane zostaną półfinały i finały.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *