Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali w Winston Salem słynnych Chorwatów!

Jan Zieliński i tenisista z Monaco Hugo Nys spisują się bardzo dobrze w turnieju w Winston Salem.

Jan Zieliński i tenisista z Monaco Hugo Nys, którzy wspólnie wystąpią w grze podwójnej podczas rozpoczynającego się w poniedziałek 29 sierpnia wielkoszlemowego turnieju US Open 2022, są już w półfinale imprezy rangi ATP 250 Winston Salem Open. W środę para Nys/Zieliński odniosła duży sukces, w II rundzie eliminując rozstawioną z „jedynką” słynną parę chorwacką Nikola Mektić/Mate Pavić. Hugo Nys i Jan Zieliński wygrali 6:7 (3), 7:6 (5), 10-7 i w półfinale zmierzą się z duetem brytyjsko-fińskim Lloyd Glasspool/Harri Heliovaara.

Para Nys/ Zieliński rozpoczęła środowy mecz od straty serwisu, ale nie zamierzała ustępować słynnym rywalom, zdołała odrobić stratę i ostatecznie o wyniku seta otwarcia rozstrzygnął dopiero tie-break. Tu skuteczniejsi okazali się już słynni Chorwaci wygrywając 7:3 i oni po 54 minutach zapisali pierwszą partię na swoje konto, po zwycięstwie 7:6 (3).

W secie II duet Nys/Zieliński przegrywał już 2:4 z breakim dla rywali, ale i tym razem zdołali odrobić straty, uzyskując przełamanie powrotne w gemie siódmym i także o losach tego seta decydował tie-break. Tym razem również zapowiadała się wygrana Chorwatów, którzy z przewagą mini-breaka prowadzili 2:0, 4:2 oraz 5:3, lecz prowadzenia nie zdołali utrzymać. Od wyniku 5:3 dla pary Nikola Mektić/Mate Pavić cztery kolejne akcje wygrali Hugo Nys i Jan Zieliński, którzy rozstrzygnęli II seta na swoją korzyć 7:6 (5), o awansie decydował więc set III.

Dodać koniecznie należy, że jeszcze przed tie-breakiem II seta . w gemie 10, przy prowadzeniu Chorwatów 5:4, Polak i tenisista z Monaco przy swoim serwisie obronili dwie piłki meczowe.

W rozstrzygającym secie rozgrywanym w formule super tie-breaka do 10 zdobytych punktów, a w razie potrzeby (od 9:9) do dwóch punktów przewagi, którejś z par, szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną raz w drugą stronę. Najpierw 3:0 wygrywała para chorwacka, w późniejszej fazie było 7:5 dla duetu Nys/Zieliński. Mieliśmy następnie remis 7:7, ale ostatnie trzy punkty uzyskali Polak i tenisista z Monaco. Przy remisie 7:7 para Hugo Nys/ Jan Zieliński zdobyła kluczowy mini-break obejmując prowadzenie 8:7 i mając następnie do dyspozycji dwukrotnie własny serwis – nie zaprzepaściła szansy sprawienia sensacji, po zwycięstwie 6:7 (3), 7:6 (5), 10-7 meldując się w półfinale.

Mecz trwał dwie godziny i jedną minutę.

W półfinale Hugo Nys i Jan Zieliński zmierzą się z rozstawionym z „czwórką” duetem brytyjsko-fińskim Lloyd Glasspool/Harri Heliovaara, który wyeliminował parę tunezyjsko-amerykańską  Skander Mansouri/Matthew Thomson, wygrywając 4:6, 6:3, 10-5.

Postawa pary Hugo Nys/ Jan Zieliński w Winston Salem stwarza podstawy, żeby z optymizmem myśleć występie tego duetu w US Open 2022.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim