ITF Seniors. W Giebułtowie nie zabraknie tenisowych emocji i… towarzyskich spotkań

Na terenie kompleksu w Giebułtowie znajduje się 10 kortów tenisowych.

Od 9 lipca Tennis&Country Club będzie dla wielu miłośników i pasjonatów amatorsko grających w tenisa najważniejszym miejscem w Polsce. Na kortach nowoczesnego i zarazem malowniczo położonego obiektu rozgrany zostanie ITF Seniors 200 Giebułtów 2022 by Head.

W turnieju w Giebułtowie niedaleko Krakowa rywalizować będzie ponad pół setki uczestników. Największą grupę stanowić będą naturalnie Polacy, ale będzie też spora grupa obcokrajowców – 12 osób.

– Początek sportowych zmagań w sobotę 9 lipca, zakończenie 15 lipca. Zapowiada się interesująca rywalizacja w kategoriach wiekowych od +30 do +80, ale oprócz tenisowych emocji będzie się dużo działo poza kortem. Aspekt towarzyski jest niezwykle ważny podczas takich wydarzeń, dlatego nie zabraknie na przykład tradycyjnego Players Party – mówi Katarzyna Strączy, dyrektor turnieju, była znakomita polska tenisistka, reprezentantka kraju.

Plakat promujący turniej.
Plakat promujący turniej.

Turniej w Giebułtowie będzie również memoriałem Tomasza Hatalskiego, dla którego tenis stanowił niezwykle ważną część życia. – Tomek kochał tenis. Miał bardzo poważną wadę serca, ale nawet mając problemy zdrowotne wychodził na kort. Pamiętam jak koniecznie chciał zagrać z rówieśnikiem Lechem Sidorem i dopiął swego – wspomina kolegę z kortów Krzysztof Sieniawski i dodaje: – Wspólnie organizowaliśmy także ITF w Kozłowie niedaleko Gliwic. To był wielki fascynat tenisa, warto to nazwisko i postać przypominać.

Promocję ITF Seniors 200 Giebułtów 2022 by Head mocno wsparłykluby i ośrodki tenisowe z Krakowa. Niewielki Rudawa Tennis Club będzie miał swoją reprezentantkę. Z kolei Fame Sport Klub, gdzie rozgrywana jest jedna z największych w Polsce ligi amatorskich – Relaksmisja Tennis Leauge – chętnie informował o międzynarodowym turnieju członków klubu i uczestników rozgrywek ligowych.

– Muszę podkreślić jeszcze jeden ważny aspekt. Obok największych partnerów – Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Tenisowego – Tenis Open Polska i marki Head dołączyli do nas ważni, lokalni sponsorzy: Gree, La-Le, Rajtar Medica. Warto dodać, że właściciele, menedżerowie, czy pracownicy tych firm to czynni tenisiści-amatorzy, którzy z „białym sportem” są za związani na co dzień – kończy Katarzyna Jamborska, dyrektor kreatywna Tennis &Contry Club w Giebułtowie.

Maciej Łosiak

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej