Invest in Szczecin Open. Ćwierćfinał debla dla Maksa Kaśnikowskiego i Łukasza Kubota

Maks Kaśnikowski i Łukasz Kubot. Fot. Materiały prasowe Invest in Szczecin Open

W ćwierćfinale gry podwójnej turnieju Invest in Szczecin Open nie zabraknie polskiego akcentu. Po bardzo emocjonującym spotkaniu Maks Kaśnikowski i Łukasz Kubot pokonali Piotra Matuszewskiego i Kaia Wehnelta. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 3:6 10-8 w super tie-breaku, a licznie zgromadzona publiczność była zachwycona widowiskiem, które zaserwowali debliści.

Wtorkowe odpadnięcie z turnieju Pedro Martineza sprawiło, że Hiszpan postanowił wycofać się z rywalizacji deblowej, do której został zgłoszony z Raulem Brancaccio. Najwyżej notowaną parą na liście zgłoszeń byli Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt. Duet polsko-niemiecki w tym sezonie radzi sobie dobrze na światowych kortach. Wygrali wspólnie dwa turnieje ITF oraz w miniony weekend grali w finale ATP Challenger w Tulln.

Łukasza Kubota nikomu nie trzeba przedstawiać. To zwycięzca dwóch turniejów wielkoszlemowych – Australian Open w 2014 roku i Wimbledonu w 2017 roku. Ma na koncie też finał US Open (2018) i półfinał Rolanda Garrosa (2016). W styczniu 2018 roku był też liderem deblowego rankingu ATP. W sumie wywalczył 27 tytułów w grze podwójnej, a także 21 razy grał w finale.

Świetna gra przy siatce

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego przełamania. Kubot i Kaśnikowski wyszli na prowadzenie 2:0 i przewagę utrzymali do końca seta. Matuszewski i Wehnelt zrobili to samo w drugiej partii, wykorzystując chwilę rozprężenia przeciwników. Doszło do super tie-breaka, w którym po ogromnych emocjach zwyciężyli Kubot i Kaśnikowski.

– Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Na początku pojawiło się kilka bardzo dobrych returnów Łukasza, świetna gra przy siatce i woleje. W I secie graliśmy praktycznie bezbłędnie. W kolejnej partii mieliśmy szanse, break-pointy, ale nie wykorzystaliśmy ich. Tak się czasem zdarza, ale nie załamaliśmy się. W super tie-breaku to się opłaciło, graliśmy swoje i wygraliśmy. Bardzo cieszę się ze zwycięstwa i tego, że mogłem z Łukaszem dzielić kort – powiedział młodszy ze zwycięskiej pary, Kaśnikowski.

Były numer 1 rankingu deblowego bardzo chwalił grę partnera. – Zawsze powtarzam, że jestem starszym kolegą, jeszcze aktywnym. Jak byłem w Maksa wieku, to byli zawodnicy, którzy wprowadzali mnie do touru – Krystian Pfeiffer czy Bartłomiej Dąbrowski. Teraz ja jestem w tej roli. Cieszę się, że mogę tu być, poczuć znowu jesienny wieczór na korcie centralnym w Szczecinie – dodał Kubot.

Ćwierćfinał z parą Denis Molchanov/David Vega Hernandez

W ćwierćfinale Kaśnikowski i Kubot zagrają w czwartek w meczu dnia. Ich przeciwnikami będą najwyżej rozstawieni, Denis Molchanov i David Vega Hernandez. Wcześniej, nie przed godziną 14:30, Kaśnikowski powalczy z Jaume Munarem, oznaczonym numerem 3.

Plan gier na czwartek:

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała