Iga Świątek zaczyna treningi z Tomaszem Wiktorowskim

Najlepsza obecnie polska tenisistka Iga Świątek w trakcie trwającego już okresu przygotowawczego do styczniowych występów w Australii, rozpoczęła treningi z Tomaszem Wiktorowskim.

– Od ponad roku współpracuję z Tennis Consulting – firmą Pauliny Wójtowicz, managerki Igi i jej ojca Tomasza Świątka (na zdjęciu głównym T. Świątek z córką – przyp. red.). Od lipca współpracujemy bardziej intensywnie z Pauliną i jej zespołem, bo zostałem dyrektorem turnieju BNP Paribas Poland Open. Dlatego w tej sytuacji naturalne jest dla mnie, że daję otoczeniu Igi wsparcie merytoryczne – informuje Tomasz Wiktorowski.

Jak podał sztab Igi Świątek, rozpoczęcie przez tenisistkę treningów pod okiem Tomasza Wiktorowskiego, nie jest jeszcze równoznaczne z podjęciem decyzji o współpracy z tym doświadczonym szkoleniowcem, między innymi byłym trenerem Agnieszki Radwańskiej, który ma swój udział w doprowadzeniu krakowianki do drugiej pozycji w rankingu WTA i wygrania przez nią WTA Finals w 2015 roku.

Wyraźnie wskazuje to jednak, że Idze Światek, obecnie tenisistce TOP 10 rankingu, ale wciąż zawodniczce bardzo młodej, potrzebna jest w sztabie osoba doświadczona, świetnie obeznana z realiami WTA Tour. Z grona polskich szkoleniowców taką właśnie osobą jest Tomasz Wiktorowski. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że to on będzie trenerem tenisistki z Raszyna przynajmniej przez zbliżający się sezon 2022.

Na Antypody Iga Świątek udaje się już 27 grudnia, tuż po świętach Bożego Narodzenia. Najważniejszą imprezą będzie wielkoszlemowy Australian Open 2022 (17-30 stycznia), a wcześniej Polka spróbuje obronić punkty rankingowe za zwycięstwo w 2021 roku w turnieju WTA 500 w Adelajdzie.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości