Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy. Można kupować bilety do Tauron Areny!

23 lipca w Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy.

23 lipca w Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy. W pokazowych meczach zagrają: Agnieszka Radwańska, Serhij Stachowski i Martyn Pawelski. Goście specjalni: Elina Svitolina i Andrij Szewczenko. 30 czerwca rozpoczęła się sprzedaż biletów na to wydarzenie.

– Mam nadzieję, że zobaczymy się licznie w Krakowie, aby okazać solidarność Ukrainie i poprzez sport wspólnie, realnie pomóc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną za naszą wschodnią granicą. Cały dochód ze sprzedaży biletów, którą właśnie rozpoczęliśmy, zostanie przekazany trzem organizacjom, między innymi oficjalnemu funduszowi pomocowemu Ukrainy – United 24 na pomoc medyczną niesioną dzieciom w szpitalach na terenie Ukrainy – mówi Iga Świątek. Środki zebrane dzięki wydarzeniu zostaną przekazane także do UNICEF Polska na wsparcie ukraińskich dzieci, które w wyniku wojny znalazły się w Polsce oraz do fundacji Eliny Svitoliny, najlepszej ukraińskiej tenisistki, która po wybuchu wojny przeformułowała działalność swojej fundacji, aby nieść bezpośrednią pomoc ukraińskim tenisistom i ich rodzinom, uciekającym przed wojną.

Wcześniej liderka światowego rankingu WTA pisała w mediach społecznościowych: “Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny. Wraz z Agnieszką Radwańską, Eliną Svitoliną, Serhijem Stachowskim i Martynem Pawelskim już 23 lipca spotkamy się w Krakowie podczas wyjątkowego wydarzenia. Rozegramy pokazowy mecz miksta, a my z Agnieszką też jeden set singla. Oba mecze będzie sędziowała Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko.”

Całkowity dochód z wydarzenia (strat 23 lipca, godz. 12), m.in. ze sprzedaży biletów, zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie.

30 czerwca o godz. 18.00 ruszyła sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie za pośrednictwem www.igaswiatek.pl. Wydarzenie wspierają: United 24, Fundacja Eliny Svitoliny i UNICEF Polska.

Przewidziane są dwie tury sprzedaży biletów. Pierwsza pula biletów, które właśnie trafiły do sprzedaży, liczy 10 tysięcy sztuk. Druga pula – około 5 tysięcy biletów – zostanie uruchomiona w połowie lipca. Transmisja przewidziana na antenach TVP Sport i TVP1, a także na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Wsparcie Ukrainie wciąż jest potrzebne

W najnowszym wydaniu „Tenis Magazynu” (w sprzedaży od 4 lipca) w specjalnym wywiadzie dla „TM” Iga Świątek wypowiedziała się m. in. na temat wojny w Ukrainie. Oto fragment rozmowy.

Jesteś idolką dla milionów młodych ludzi, którzy uważnie słuchają Twoich wypowiedzi. To ważne w kontekście tego, co mówisz i jak wspierasz Ukrainę i Ukraińców. Ale jednak wojna w Ukrainie na tyle nam, niestety, spowszedniała, że chyba jesteś osamotniona w tenisowym środowisku w swoim poparciu dla tego walczącego kraju?

– Staram się nie oceniać innych sportowców, bo to bardzo indywidualne decyzje. Nie każdy jest gotowy na takie działania. Wolę skupić się na tym, co ja mogę zrobić, na co ja mam wpływ. Ale tak, nie ukrywam, że zaskakuje mnie, dlaczego przestano nosić wstążeczki z ukraińską flagą, skoro przecież wojna wciąż trwa. I wsparcie jest wciąż, może nawet bardziej potrzebne.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym