Hugo Nys i Jan Zieliński odpadli w Winston-Salem

Jan Zieliński. Fot. Archiwum PZT

Monakijsko-polska para deblowa Hugo Nys/Jan Zieliński nie odniesie końcowego sukcesu w turnieju ATP 250 w Winston Salem w stanie Karolina Północna. W piątek bardzo późnym wieczorem czasu polskiego finaliści Australian Open 2023, triumfatorzy Międzynarodowych Mistrzostw Włoch 2023, przegrali w półfinale z duetem amerykańskim Nathaniel Lammons/Jackson Withrow 6:7 (4), 4:6 odpadając z imprezy.

Aczkolwiek Nathaniel Lammons i Jackson Withrow już na początek imprezy w Winston-Salem pokonali najwyżej rozstawioną słynną amerykańsko-brytyjską parę Rajeev Ram/Joe Salisbury, faworytami półfinału byli jednak rozstawieni z „trójką” Hugo Nys i Jan Zieliński, ale nie dali rady zwyciężyć niżej notowanych rywali. Spotkanie półfinałowe od początku było bardzo wyrównane. Jako pierwsi dwie szanse zdobycia breaka wypracowali w gemie trzecim Polak i tenisista z Monaco, ale nie wykorzystali dwóch break-pointów. W dalszej fazie seta to Amerykanie nie wykorzystali jednego break-pointa w gemie ósmym oraz jednego w gemie 10., będącego zarazem piłką setową, z kolei Hugo Nys i Jan Zieliński zmarnowali brerak-pointa w gemie 11. i ostatecznie o wyniku seta otwarcia zadecydował dopiero tie-break.

W rozstrzygającej rozgrywce skuteczniejsi okazali się Nathaniel Lammons i Jackson Withrow, wygrywając tie-break 7:4 i cały, trwający 52 minuty set 7:6 (4).

W drugiej odsłonie półfinału Hugo Nys i Jan Zieliński obronili wprawdzie break-point w gemie trzecim, ale już w kolejnym własnym gemie serwisowym nie utrzymali podania. Amerykanie objęli wówczas prowadzenie 3:2 i do końca utrzymali korzystny rezultat. Hugo Nys i Jan Zieliński nie zagrozili już praktycznie rywalom, nie wypracowali ani jednej okazji na zdobycie przełamania powrotnego i w efekcie pożegnali się z turniejem. Nathaniel Lammons i Jackson Withrow wygrali drugi set piątkowego półfinału 6:4 i pokonując po godzinie i 34 minutach parę Hugo Nys/Jan Zieliński 7:6 (4), 6:4, awansowali do finału gry podwójnej turnieju w Winston Salem.

Duet monakijsko-polski miał swoje szanse w secie otwarcia, ale ich nie wykorzystał. Niżej notowani Amerykanie z przebiegu gry zwyciężyli jednak zasłużenie i to oni zagrają o tytuł mistrzowski w grze podwójnej turnieju.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości