Hubert Hurkacz mistrzem turnieju ATP 250 Open 13 Provence 2023 w Marsylii! Szósty tytuł singlowy w karierze „Hubiego”

Hubert Hurkacz. Fot. Corinne Dubreuil/Open 13 Provence

Najwyżej rozstawiony w imprezie Hubert Hurkacz (11. ATP) został mistrzem halowego turnieju ATP 250 Open 13 Provence 2023 na twardych kortach w Marsylii! W finale Hubert Hurkacz wygrał w dwóch setach z reprezentantem gospodarzy, Francuzem Benjaminem Bonzim (60. ATP) 6:3, 7:6 (4), sięgając po swój szósty w karierze tytuł mistrzowski w turnieju głównego cyklu ATP Tour w grze pojedynczej.

Paradoksalnie właśnie finał okazał się chyba meczem, który Hubert Hurkacz wygrał najłatwiej, spośród wszystkich rozegranych w Marsylii.

W secie otwarcia najlepszy polski tenisista zdobył break w gemie czwartym, następnie potwierdził prowadzenie wygranym własnym gemem serwisowym, „odskakując” Francuzowi na 4:1 i chociaż na moment się zdekoncentrował, tracąc podanie w gemie siódmym (tylko 4:3), na więcej już rywalowi nie pozwolił. Za chwilę Polak zdobył drugiego w secie breaka, po czym, przy własnym serwisie wygranym do „15”, zamknął seta w pełni zasłużonym zwycięstwem 6:3 po 32 minutach zmagań.

W drugiej odsłonie finałowy pojedynek był już bardziej wyrównany i obiektywnie przyznać należy, że Hubert Hurkacz miał w tej partii sporo szczęścia, że jej nie przegrał. Polak jednak w gemie siódmym obronił dwa break-pointy, zaś w gemie 11. trzy piłki setowe, więc o wyniku seta II decydował tie-break. W decydującej rozgrywce Hubert Hurkacz już dość pewnie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najlepszy obecnie polski tenisista przy akcjach rozpoczynanych własnym serwisem okazał się bezbłędny, a ponieważ już na otwarcie zdobył mini-break, prowadził w tie-breaku od początku do końca, wygrywając 7:4, a to oznaczało, że Hubert Hurkacz wygrał cały set II 7:6 (4) i po zwycięstwie w trwającym 92 minuty finale 6:3, 7:6 (4) został triumfatorem turnieju ATP 250 Open 13 Provence 2023 w Marsylii.

Podstawą sukcesu Polaka, podobnie jak dzień wcześniej, był bardzo dobrze funkcjonujący serwis. Najlepszy polski tenisista zaserwował w niedzielę 19 asów, popełniając tylko jeden podwójny błąd serwisowy, a co najważniejsze, bezbłędnie serwował w kluczowych momentach  finału: w secie I, gdy natychmiast odpowiedział re-breakiem na stratę podania, zaś w secie II, kiedy skutecznie bronił break-pointy, setbole oraz w rozstrzygającym tie-breaku.

Niedzielny finał był siódmym w karierze Huberta Hurkacza finałem imprezy głównego cyklu ATP Tour w grze pojedynczej. Polak sięgnął po szósty tytuł. O ile dociera do finału, zazwyczaj triumfuje. Wcześniej urodzony we Wrocławiu najlepszy polski tenisista wygrał: Winston Salem (2019), Dalrey Beach (2021), Miami Open (2021), Metz (2021) oraz Halle (2022). W niedzielę powiększył tę listę o triumf w turnieju ATP 250 Open 13 Provence 2023 w Marsylii.

Dodajmy jeszcze na koniec, że w grze podwójnej zwyciężyła w Marsylii para meksykańsko-francuska Santiago Gionzalez/Edouard Riger-Vasselin, pokonując w finale 4:6, 7:6 (4), 10-7 parę francuską Nicolas Mahut/Fabrice Martin.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej