Nowości

Grand Prix Fibaka

przez

dnia

Elżbieta Iwaniuk (AZS Poznań) oraz Maksymilian Raupuk (SKT Sopot) zostali zwycięzcami 38. edycji Grand Prix Wojciecha Fibaka (superseria juniorów) w grze pojedynczej.

Zawody odbyły się na kortach AZS w Poznaniu. – Turniej stał na bardzo dobrym poziomie sportowym, szczególnie w rywalizacji chłopców – mówił Wojciech Fibak, który wręczył puchary najlepszym zawodnikom imprezy. I dodał, że polski tenis goni światową czołówkę we wszystkich kategoriach wiekowych. Z swojego występu zadowolona była poznanianka, Elżbieta Iwaniuk, dla której był to trzeci start, ale pierwsza wygrana w tych prestiżowych zawodach.

– W ubiegłym roku był półfinał, w tym zwycięski finał – cieszy się tenisistka AZS. – Najtrudniejszy był pojedynek półfinałowy, w którym zmierzyłam się z Mają Pindelską.

W finale singla chłopców zmierzyło się dwóch graczy, którzy nie byli rozstawieni: Maksymilian Raupuk i Oskar Michałek. Po trzysetowej walce zwyciężył ten pierwszy. Z Wielkopolan w grze pojedynczej najdalej doszedł Przemysław Michocki (AT Angie Puszczykowo), który przegrał w walce o półfinał z Władzimirem Doraszem. W rywalizacji deblistów miłą niespodziankę sprawili reprezentanci AZS Poznań. Wojciech Adamek i Adam Kaczmarek dotarli do finału, w którym przegrali z rozstawionymi z numerem “jeden” zawodnikami z Sopotu – Cezarym Walkuszem i Adrianem Kowalskim.

Wyniki meczów finałowych turnieju:

gra pojedyncza: chłopcy – Maksymilian Raupuk (SKT Sopot) – Oskar Michałek (STT Fakro Nowy Sącz) 2:6, 6:3, 6:2, dziewczęta – Elżbieta Iwaniuk (AZS Poznań) – Marta Dyba (Promasters Szczecin) 6:1, 6:1;

gra podwójna: chłopcy – Adrian Kowalski/Cezary Walkusz (SKT Sopot) – Wojciech Adamek/Adam Kaczmarek (AZS Poznań) 6:4, 6:3; dziewczęta – Marcelina Podlińska/Adriana Wilczewska (KS Budowlani Olsztyn) – Klaudia Wira/Zuzanna Marciniak (KS AZS Łódź) 6:1, 7:6 (1).

Fibak_Iwaniuk-1000

Elżbieta Iwaniuk i patrom turnieju Wojciech Fibak

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *