Finał challengera w Pau nie dla pary Drzewiecki i Walków

Niestety, Karol Drzewiecki nie zagra ze swoim partnerem deblowym Szymonem Walkowem w finale turnieju w Pau.

Polska para deblowa Karol Drzewiecki/Szymon Walków nie zagra niestety w finale gry podwójnej challengera ATP rozgrywanego w tym tygodniu na twardej nawierzchni w hali w Pau we Francji. W piątkowym półfinale Polacy przegrali z parą brytyjsko-niemiecką Julian Cash/Constantin Frantzen 6:2, 3:6, 2-10.

Polacy rozpoczęli półfinałowy mecz bardzo dobrze pewnie wygrywając seta otwarcia 6:2. Duet Karol Drzewiecki/Szymon Walków zdobył w  secie I dwa breaki w gemach pierwszym i trzecim, odnosząc bezproblemowe zwycięstwo. Wprawdzie w gemie siódmym rywale przy własnym serwisie obronili trzy piłki setowe, lecz Polacy w następnym gemie, przy swoim podaniu szybko wypracowali dwa kolejne setbole i drugim, w sumie piątym, „zamknęli” partię.

Były to jednak miłe złego początki, gdyż w dalszej fazie rywalizacji lepsi byli  już Julian Cash i Constantin Frantzen. O losach drugiej partii przesądził jedyny break zdobyty przez parę brytyjsko- niemiecką na 3:1, gdyż straty Karol Drzewiecki i Szyman Walków nie byli w stanie odrobić przegrywając II seta 3:6.

W zaistniałej sytuacji o awansie do finału decydował set III rozgrywany w formule super tie-breaka do 10 wygranych punktów. W rozstrzygającym secie Polacy niestety byli o wiele słabsi od przeciwników. Karol Drzewiecki i Szymon Walków zdobyli raptem dwa punkty przegrywając set II zdecydpwanie 2-10 i po porażce w półfinale 6:2, 3:6, 2-10 pożegnali się z turniejem. Od wyniku, 2:3 w decydującym secie Polacy nie rozstrzygnęli na swoją korzyść już żadnej akcji, przegrywając siedem z rzędu!

Mecz trwał 77 minut.

O tytuł para Julian Cash/Constantin Frantzen zagra z duetem francuskim Dan Added/Dan Added. Francuzi w półfinale wyeliminowali najwyżej rozstawioną parę czeską Ronan Jebavy/Adsam Pavlasek wygrywając 7:6 (2), 6:3.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym