Kortowo

Festiwal Tenisa dla najmłodszych

przez

dnia

W niedzielę 17 września na obiektach Kortowo Tennis Klub odbędzie się wyjątkowa impreza sportowa dla dzieci w wieku 5-12 lat – Festiwal Tenisa.

– Głównymi zadaniami imprezy są popularyzacja tenisa oraz promocja uniwersalnych wartości nieodzownie związanych ze sportem, takich jak uczciwość, odpowiedzialność, współpraca, wytrwałość, czy samodyscyplina – wylicza Michał Filipiak, współorganizator imprezy.
W Festiwalu mogą wziąć udział zarówno dzieci grające w tenisa, jak i te, które chciałyby postawić pierwsze kroki na korcie. Organizatorzy, mając na względzie walory edukacyjne, przygotowali program korzystając z terminologii tenisowej. Uczestnicy wezmą udział w jednym z trzech setów:
I SET – 10-12
II SET – 12.30-14.30
III SET – 15-17

Każdy z setów składa się z trzech „gemów” oraz „tie-breaka”.
GEM I – ścieżka sportowych wartości – tenisowe gry i zabawy zręcznościowe,
GEM II – lekcje gry w tenisa,
GEM III – tenisowe gry planszowe,
TIE-BREAK – testy sprawnościowe w ramach akcji Mam Tenisowy Talent.

Dodatkową atrakcją będzie spektakl lalkowy pod tytułem „Tenisowy świat piłek”. Jego fabuła została przygotowana w oparciu o serię książek dla dzieci autorstwa Michała Filipiaka, przedstawiających perypetie pracownika magazynu „Sportowe Co Nieco” – Redaktora Marchewki. Dla rodziców przygotowano prelekcje dotyczące odżywiania, treningów ogólnorozwojowych oraz kosmetologii. Impreza została objęta patronatem honorowym Polskiego Związku Tenisowego oraz burmistrza Lubonia. Udział w niej jest nieodpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza na oficjalnej stronie imprezy: www.festiwaltenisa.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *