Dwa zwycięskie tie-breaki i awans duetu Magda Linette/Bernarda Pera w Montrealu

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do 1/8 turnieju deblowego w Montrealu.

Podczas rozgrywanej w Montrealu imprezy Omnium Banque Nationale présenté par Rogers 2023 rangi WTA 1000, w turnieju gry podwójnej miało nie być polskich tenisistek, ale ostatecznie możliwość występu otrzymały niespodziewanie Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera, po tym jak z zawodów wycofał się amerykański duet Jennifer Brady/Madison Keys. W pierwszej rundzie (1/16 finału) Linette i Pera zmierzyły się w środę (w Polsce w nocy ze środy na czwartek) z duetem ukraińsko/amerykańskim Nadia Kichenok/Alycia Parks i wygrywając po niesamowitym tenisowym boju po dwóch tie-breakach 7:6 (9), 7;6 (3), awansowały do 1/8 finału.

Magda Linette i Bernarda Pera, półfinalistki wielkoszlemowego French Open Roland Garros 2021, które w sezonie 2021 dotarły również do półfinału Canadian Open w Montrealu, zaczęły środowy mecz od breaka, ale w gemie szóstym nie zdołały utrzymać podania i rywalki odpowiedziały przełamaniem powrotnym. Więcej breaków w secie otwarcia już nie było, więc o wyniku zadecydował niesamowity tie-break. Magda Linette i Bernarda Pera wygrywały już w rozstrzygającej rozgrywce 6:2, lecz nie wykorzystały żadnej z wypracowanych w tym momencie czterech piłek setowych z rzędu, w tym drugiej i trzeciej przy własnym serwisie. W dalszej fazie zmagań siedem kolejnych wymian wygrywały pary serwujące, co skutkowało, tym , że szala zwycięstwa przechylała sie raz w jedną raz w drugą stronę. Najpierw duet Linette/Pera obronił setbola przy prowadzeniu rywalek 7:6. Następnie Polka i Amerykanka nie wykorzystały już piątej piłki setowej prowadząc 8:7 i raz jeszcze obroniły setbola przegrywając 8:9. Dopiero wówczas, wygrywając drugą z rzędu akcję rozpoczynaną własnym serwisem Magda Linette i Bernarda Pera wypracowały przy prowadzeniu 10:9 już szóstą piłkę setową, po czym, zdobywając przy setbolu mini-przełamanie, „zamknęły” trwający 59 minut set zwycięstwem 7;6 (9).

W drugiej odsłonie meczu duet polsko-amerykański dwukrotnie pierwszy tracił serwis, przegrywał jeszcze 2;4, ale za każdym razem odrabiał stratę. Ostatecznie o wyniku ponownie rozstrzygał tie-break, który tym razem nie był już tak niesamowity. Magda Linette i Bernarda Pera nie utrzymały wprawdzie przewagi mini-przełamania zdobytego na 2:0, ale po tym jak straciły przy własnym serwisie punkt na 3;2, natychmiast odpowiedziały mini re-breakiem na 4:2, a prowadząc 6:3 wykorzystały już pierwszą piłkę meczową, raz jeszcze zdobywając punkt przy serwisie przeciwniczek.

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały duet Nadia Kichenok/Alycia Parks 7:6 (9), 7:6 (3), po bardzo emocjonującym, pełnym zwrotów sytuacji, trwającym równe dwie godziny tenisowym boju i awansowały do 1/8 finału montrealskiego turnieju.

O tym jak bardzo był to wyrównany pojedynek, dobitnie świadczy fakt, że zwycięski duet Magda Linette/Bernarda Pera, zdobył w meczu tylko pięć punktów więcej od przeciwniczek.

W drugiej rundzie (1/8 finału) Magda Linette i Bernarda Pera grać będą z rozstawionym z „szóstką” duetem ukraińsko-łotewskim Ludmyła KIchenok/Jelena Ostapenko. Nie dojdzie zatem do możliwego po losowaniu meczu o awans do ćwierćfinału, w którym siostry Kichenok z Ukrainy zagrałyby przeciwko sobie będąc po przeciwnych stronach siatki.

Mecz Linette/Pera – L. Kichenok/Ostapenko już w czwartek. Wstępna godzina rozpoczęcia: 18.30 czasu polskiego.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej