Nowości

Dwa brązowe medale DMP dla Parku Tenisowego Olimpia

przez

dnia

Zawodniczki Parku Tenisowego Olimpia wywalczyły brązowe krążki w rozgrywanych od 8 do 10 września w Poznaniu i Bytomiu Finałach Drużynowych Mistrzostw Polski.

Drużyna Młodziczek Parku Tenisowego Olimpia pod wodzą trenera Jarosława Wołąsewicza walczyła na własnym terenie. Dziewczyny w składzie: Zuzanna Kubacha, Zuzanna Jeschke, Klara Maciejewska i Anna Schmidt pokonały w ćwierćfinale FAS PRO-AM Warszawa, a w meczu półfinałowym wynikiem 5:1 wygrały z zespołem KCT Masters Inowrocław. Złoto wywalczyły zawodniczki BKT Advantage Bielsko Biała, które w meczu o tytuł pokonały drużynę KKT Wrocław 4:2, a wcześniej wyeliminowały zespół Parku Tenisowego Olimpia w takim samym stosunku.

Sukces starszych koleżanek powtórzyły Skrzatki Parku Tenisowego Olimpia, które na kortach KS Górnik Bytom w Finałach Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12 wywalczyły również brązowy krążek. Poznański zespół wystąpił w składzie: Daria Górska, Sonia Pieczyńska, Wiktoria Kuczyńska i Anna Skorupska. Reprezentantki PTO pokonały w ćwierćfinale zespół GAT Gdańsk, a następnie uległy drużynie KT Legia Warszawa. Dzielne zawodniczki pod wodzą trenerów Karoliny Bulwan i Marcina Pagóra wywalczyły III miejsce, zwyciężając w niezwykle wyrównanym pojedynku z zespołem KS AZS AWF Wrocław.
Tekst: Marta Jankowska


Zespół Parku Tenisowego Olimpia do lat 12


Zespół Parku Tenisowego Olimpia do lat 14

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *