Duet Fręch/Haddad Maia w 1/8 finału debla kobiet

Magdalena Fręch

Magdalena Fręch (92. WTA) jest najbardziej na razie zapracowaną polską tenisistką podczas wielkoszlemowego turnieju wimbledońskiego. To efekt świetnej postawy zarówno w grze pojedynczej, jak i w deblu. W piątek tenisistka Górnika Bytom w parze z Brazylijką Beatriz Haddad Maią awansowała do 1/8 finału gry podwójnej, po zwycięstwie w trzech setach z duetem słowacko- holenderskim Viktoria Kuzmova/Atantxa Rus 6:4, 5:7, 6:3. Polka i Brazylijka mogły zapewnić sobie awans szybciej, lecz w drugiej partii nie wykorzystały meczbola serwując po wygraną.

W secie otwarcia duet polsko-brazylijski wykorzystał pierwszego w całym meczu bereak-pointa, zdobywając przełamanie na 4:3 i przewagi już nie roztrwonił. W gemie 10. Słowaczka i Holenderka miały wprawdzie dwie okazje na przełamanie powrotne i przedłużenie rywalizacji, ale nie wykorzystały dwóch break-pointów, a Magdalena Fęch i Beatriz Haddad Maia za moment, przy pierwszym setbolu, zwycięstwem 6:4 „zamknęły” partię po 37 minutach.

Polka i Brazylijka były po niespełna godzinie i 20 minutach o kroczek od awansu w dwóch setach, lecz prowadząc w drugiej odsłonie 5:4 i serwując po zwycięstwo nie wykorzystały piłki meczowej, tracąc następnie serwis, a w gemie 12., gdy serwowały po pozostanie w secie, raz jeszcze zostały przełamane i zamiast cieszyć się z awansu, przegrały seta II 5:7, a o awansie decydował więc set III.

Zmarnowana szansa nie zdekoncentrowała, na szczęście,  polsko-brazylijskiej pary. Decydującego seta Polka i Brazylijka rozpoczęły od breaka i tym razem przewagi nie roztrwoniły, po 2 godzinach i trzech minutach meldując się w 1/8 finału, po zasłużonym zwycięstwie 6:4, 5:7, 6:3.

Kuzmova i Rus, podobnie jak w drugiej partii, także w secie III były blisko odrobienia strat w końcówce, lecz tym razem Polka i Brazylijka obroniły dwa break-pointy, utrzymując podanie na 5:3 i za chwilę, po wygranym „na sucho” gemie serwisowym rywalek, przypieczętowały zwycięstwo.

W meczu o awans do ćwierćfinału Magdalena Fręch i Beatriz Haddad Maia zmierzą się parą Nicole Melichar-Martinez/Ellen Perez (USA/Australia).