Drużynowe ME U18 w Bytomiu. Polacy tuż za podium

Reprezentanci Polski do lat 18 wraz ze sztabem szkoleniowym.

Porażka z Niemcami sprawiła, że Polscy juniorzy zajęli czwarte miejsce w turnieju eliminacyjnym do Drużynowych Mistrzostw Europy U18 – Tennis Europe Summer Cups by Dunlop 2023 rozegranym na kortach KS Górnik Bytom.

Polacy w turnieju finałowym DME do lat 18 zajęli czwartą lokatę.
Polacy w turnieju finałowym DME do lat 18 zajęli czwartą lokatę.

Polska drużyna, prowadzona przez trenera Alka Charpantidisa i trenera przygotowania motorycznego Bolesława Szmyda, wystąpiła w Bytomiu w składzie: Oskar Grzegorzewski (WKT Mera Warszawa), Fryderyk Lechno-Wasiutyński (Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce Poznań) i Adam Majchrzak (MKT Łódź).

W piątkowym spotkaniu o trzecie miejsce w eliminacjach do DME 2023 Polacy przegrali z ekipą Niemiec 0:3. W pierwszym pojedynku singlowym Majchrzak uległ Yannikowi Kelmowi 3:6, 4:6. Potem Lechno-Wasiutyński nieznacznie przegrał z Markiem Majdandzicem 3:6, 6:3, 6:7 (3-7). W tej sytuacji gospodarze oddali pojedynek deblowy walkowerem.

Gospodarze odnieśli w Bytomiu zwycięstwo nad Węgrami 3:0, a następnie w półfinale przegrali z najwyżej rozstawionymi Belgami 0:3.

Przed tygodniem do finałów tegorocznych SummerCups 2023 (7-9 sierpnia w Granville) zakwalifikowała się reprezentacja Polski juniorek pod wodzą Daniela Półkoszka, w której barwach wystąpiły: Zuzanna Pawlikowska (PZT Team/ CKT Grodzisk Mazowiecki), Malwina Rowińska (Legia Tenis & Golf Warszawa) i Oliwia Bergler (PZT Team/KS Górnik Bytom).

Wynik meczu o 3. miejsce:

Polska – Niemcy 0:3

gra pojedyncza –

Adam Majchrzak – Yannik Kelm 3:6, 4:6

Fryderyk Lechno-Wasiutyński – Marc Majdandzic 3:6, 6:3, 6:7 (3-7)

gra podwójna –

Fryderyk Lechno-Wasiutyński/Majchrzak – David Fix/Yannik Kelm (walkower)

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała