China Open 2023. Duet Hugo Nys/Jan Zieliński pokonany w ćwierćfinale w Pekinie

Hugo Nys i Jan Zieliński nie zdołali awansować do półfinału turnieju w Pekinie. Fot. US Open 2023/ATP

Bez wątpienia najsilniej obsadzoną spośród trwających obecnie męskich imprez tenisowych jest rozgrywany na twardych kortach w Pekinie turniej ATP 500 China Open. W rywalizacji w grze pojedynczej nie ma w stolicy Chin polskich tenisistów, natomiast w grze podwójnej, o rankingowe punkty walczył polsko-monakijski duet Hugo Nys/Jan Zieliński.

W poniedziałek para Hugo Nys/Jan Zieliński zmierzyła się w ćwierćfinale z najlepszą parą deblową poprzedniego sezonu w męskim tenisie, obecnie drugą parą sezonu 2023, Wesley Koolhof/Neal Skupski (Holandia/Wielka Brytania) i nie sprostała aktualnym mistrzom turnieju wimbledońskiego przegrywając po godzinie i 10 minutach w dwóch setach 2:6, 3:6.

Hugo Nys i Jan Zieliński wygrywali już z duetem holendersko-brytyjskim, ale tym razem Wesley Koolhof i Neal Skupski byli, może nie tyle wyraźnie lepsi, ale zdecydowanie skuteczniejsi.

W secie otwarcia mistrzowskie Wimbledonu 2023 zdobyli break już w gemie drugim i przewagi nie roztrwonili, chociaż w gemie trzecim, zanim utrzymali serwis, obronili dwa, zaś w gemie siódmym jednego break-pointa. Wesley Koolhof i Neal Skupski w obu przypadkach się wybronili, zaś w gemie ósmym, drugim przełamaniem serwisu pary monakijsko-polskiej, przypieczętowali wygraną w secie otwarcia, zwyciężając 6:2.

W drugiej odsłonie meczu, kluczowy okazał się gem ósmy. Wówczas Holender i Brytyjczyk, kilka minut po tym jak w gemie siódmym obronili trzy break-pointy zdobyli przełamanie „odskakując” na 5:3 i już w następnym gemie, przy swoim serwisie, zakończyli mecz pokonując parę Hugo Nys/ Jan Zieliński 6;2, 6:3.

Suchy wynik nie do końca odzwierciedla przebi.eg zmagań, ale to Wesley Koolhof i Neal Skupski wykorzystywali w poniedziałek swoje szanse i to oni, po wykorzystaniu drugiej z wypracowanych w ostatnim gemie trzech z rzędu piłek meczowych, zameldowali się w półfinale imprezy ATP 500 China Open 2023 w Pekinie.

Mimo poniedziałkowej porażki, Hugo Nys i Jan Zieliński, dzięki pokonaniu w Pekinie solidnego duetu belgijskiego Sander Gille/Joran Vliegen, wzbogacili dorobek rankingowy o 90 punktów, w rankingu ATP Race to Turin 2023 w grze podwójnej, który wyłoni osiem par (plus dwie rezerwowe) uprawnionych do występu w kończącym sezon Nitto ATP Finals Torino 2023 przesuwając się na dziewiątą pozycję. Na 2 października 2023, monakijsko-polski. duet byłby w Turynie pierwszą parą rezerwową.

Udział w turnieju Nitto ATP Finals Torino 2023 w grze podwójnej zapewniony już mają prowadzący w rankingu duet chorwacko-amerykański Ivan Dodig/Austin Krajicek oraz zajmująca drugą lokatę para Wesley Koolhof/Neal Skupski, poniedziałkowi pogromcy duetu Hugo/ Nys/Jan Zieliński.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

- Mam taką zasadę, aby nie dotykać i nie fotografować się z tenisowymi trofeami - mówi Giorgio Di Palermo. Fot. Archiwum Giorgio Di Palermo

Giorgio Di Palermo: Z miłości do tenisa

Prawnik, wierny kibic AS Roma, miłośnik klasycznej literatury, w wolnych chwilach słuchający rocka i jazzu. Giorgio Di Palermo, w przeszłości manager ATP Tour, obecnie zasiadający