Birmingham. Magda Linette przegrała z Dajaną Jastremską

Magda Linette na I rundzie zakończyła występ w grze pojedynczej w turnieju w Birmingham.

Magda Linette (65. WTA) na I rundzie zakończyła występ w grze pojedynczej w turnieju Rothesay Classic Birmingham rangi WTA 250. W 1/16 finału tenisistka AZS Poznań przegrała we wtorek w dwóch setach 4:6, 3:6 z Ukrainką Dajaną Jastremską (79. WTA).

Magda Linette, jak zdarza się poznaniance często, źle „weszła” w spotkanie już po trzech gemach seta otwarcia przegrywając 0:3 ze stratą podwójnego przełamania.

Polka lepiej zaczęła grać dopiero od gema piątego, kiedy wreszcie otworzyła wynik po swojej stronie. Magda Linette jeden break zdołała nawet odrobić, ale na więcej Ukrainka nie pozwoliła. Tylko w gemie ósmym przy wyniku 30:30 tenisistka AZS Poznań miała małą szansę na odrobienie strat, lecz nawet break -pointa nie była w stanie wypracować.

Partię otwarcia jak najbardziej zasłużenie wygrała 6:4 Dajana Jastremska.

W secie II rywalizacja była już bardziej wyrównana, a Magda Linette mogła żałować, że w gemie drugim nie wykorzystała break-pointa, mogła bowiem prowadzić z przewagą breaka. Poznanianka nie wykorzystała jednak swojej szansy, a kiedy w gemie piątym straciła podanie, znalazła się już w bardzo trudnym położeniu. Magda Linette w tej trudnej sytuacji pokazała, też nie pierwszy raz, charakter, miała okazję na zdobycie od razu przełamania powrotnego, ale jednak nie dała rady, W najdłuższym gemie meczu Dajana Jastremska obroniła następnie break-pointa, utrzymała podanie, po czym wygrywając jeszcze dwa kolejne gemy wygrała trwające 76 minut spotkanie 6:4, 6:3.

W II rundzie to Dajana Jastremska zmierzy się albo z rozstawioną z numerem 1. Łotyszką Jeleną Ostapenko (16. WTA) albo z Kanadyjką Rebeccą Marino (107. WTA).

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała