Beneficjenci programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU

Dofinansowanie w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU w 2022 roku trafiło do ponad 350 podmiotów z terenu całego kraju. Dzięki swojemu zaangażowaniu PZU wsparło rozwój klubów sportowych prowadzących zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem mniejszych ośrodków.

Wsparcie finansowe w wysokości 5 000, 10 000 i 15 000 zł trafiły do różnych klubów, fundacji i stowarzyszeń, które przeznaczyły te środki celowe przede wszystkim na zakup sprzętu oraz transport i wynajem obiektów sportowych. Dla wielu klubów otrzymane dofinansowanie miało bardzo duże znaczenie w codziennym funkcjonowaniu.

Międzyszkolny Klub Sportowy Padwa Zamość
(piłka ręczna) – 10 000 zł
Sławomir Tór, wiceprezes klubu:

– W naszym klubie szkolimy ponad 100 dzieci trenujących piłkę ręczną. Dofinansowanie pozyskane z programu Dobra Drużyna PZU w znaczny sposób wpłynęło na poprawę jakości prowadzonych przez nas treningów. W ramach programu zakupiliśmy nowy sprzęt sportowy i piłki dla grup młodzieżowych. Dzięki dotacji mogliśmy opłacić również koszty wynajmu miejskiej hali sportowej, w której na co dzień trenujemy i organizujemy rozgrywki. Ponadto pokryliśmy koszty transportu na zawody, więc otrzymane wsparcie bardzo pomogło nam w codziennym funkcjonowaniu klubu.

Miejski Klub Sportowy Janowianka Janów Lubelski
(piłka nożna) – 15 000 zł
Michał Drewniak, prezes Zarządu:

– Od dłuższego czasu planowaliśmy stworzyć dodatkową grupę szkoleniową – juniorzy młodsi. Niestety, wiązało się to ze znacznymi kosztami zakupu sprzętu sportowego, zgłoszenia do rozgrywek czy transportu na mecze ligowe naszej uzdolnionej młodzieży. Teraz, gdy otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach programu Dobra Drużyna PZU, udało nam się zgłosić do rozgrywek kolejny zespół i pokryć część niezbędnych kosztów z otrzymanej dotacji.

Rekreacyjno-Wypoczynkowy Klub Sportowy Sparta Biłgoraj
(pływanie) – 5 000 zł
Adam Osuch, trener II klasy pływania:

– Od 2004 roku prowadzimy zajęcia dla dzieci z Biłgoraja i okolic. Aktualnie w naszym klubie pływanie trenuje prawie 150 dzieci. Bardzo dużym wyzwaniem dla klubu prowadzącego treningi i organizującego zawody sportowe są miesięczne koszty wynajmu krytej pływalni. Całość wsparcia finansowego, jakie otrzymaliśmy z programu Dobra Drużyna PZU, przeznaczyliśmy na ten właśnie cel. Dodatkowe środki zapewniły nam komfortowe warunki przygotowania się do zawodów. Większa liczba treningów oraz wydłużony czas ich trwania wpłynęły na poprawę wytrzymałości młodych zawodników i poprawę elementów technicznych w poszczególnych stylach. To szybko przełożyło się na bardzo dobre wyniki w zawodach wojewódzkich.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała